İdo’da Bayram Yoğunluğu

Giriş Tarihi: 15.7.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Deniz Otobüsleri’nin (İDO) seferlerine yaklaşan bayram tatili dolayısıyla gösterilen ilgi yoğunluğa yol açtı. Vatandaşların büyük bir bölümünün İDO’yu tercih etmesi üzerine ek seferler konuldu.
Ramazan Bayramı tatiline iki gün kala İstanbul’dan İzmir, Bursa ve Yalova’ya gideceklerin önemli bir bölümünün deniz ulaşımını tercih etmesi nedeniyle İDO seferlerinde yoğunluk oluştu. Vatandaşların yoğun ilgisi karşısında İDO, seferlerine ek seferler ekleyerek yoğun talebe karşılık veriyor. Bugün itibari ile İDO, yoğun talebe karşılık vermek için toplam 72 sefer yapacak. Yalova seferleri ise 24 saat esasına göre yapılacak. Bazı seferler de gündüz başlayarak, gece boyunca devam edecek.
İKİ GÜN İÇİNDE 72 SEFER YAPILACAK
“Geçmiş senelere nazaran bu Ramazan Bayramı’nda ciddi bir yoğunluğumuz var” diyen İDO Kuzey Marmara Bölge Sorumlusu Yakup Akbaş, “Yalova seferleri 24 esasına göre yapılıyor. Bir saat aralıklarla seferler yapıyoruz. Bayram sabahına kadar yoğunlukların devam edeceğini biliyoruz. Buna göre bu geceden itibaren seferlerimizi sıklaştırdık. Bayrama özel olarak ek seferler koyduk. İki gün içinde 72 sefer yapacağız. Bunların 17 tanesi Yalova hattında olacak. 14 tanesi Bandırma hattında, 11 tanede Bursa hattında ek seferimiz olacak. Bugün itibari ile toplamda 80 bin yolcu ve 7-8 bin civarında araç taşıyacağımızı öngörüyoruz” dedi.
Yolcuların taleplerini karşılamak için günün her saatinde ek seferlerle hizmette olduklarını belirten Akbaş, “Biz kendi açımızdan tedbirlerimizi aldık. Ancak yolcularımıza tavsiyelerimiz var. Özellikle Yenikapı’daki yol çalışması nedeniyle trafik yoğunluğu oluyor. Yolcularımız seferlerimize geç kalmamak için bunu göz önüne alarak yola çıksınlar” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İdo’da Bayram Yoğunluğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN