Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beylikdüzü Belediyesi Vatandaşın Kariyeri İçin Çalışıyor

Giriş Tarihi: 20.7.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 16:55
Beylikdüzü Belediyesi Kariyer Merkezi (BEYKAM), ilçenin birçok noktasında istihdama katkı sunuyor. İşveren ile iş arayan vatandaşı aynı çatı altında buluşturan birim, ilçe genelinde işsizliğe büyük ölçüde çare oluyor. Kariyer imkanını vatandaşın ayağına getiren birim, üç boyutlu hizmet kompozisyonu oluşturarak, iş arayan kişinin tüm geçmişini, iş deneyimlerini döküman halinde sunuyor.
Beylikdüzü’nde kariyer yapma imkanı, iş arayan vatandaşın ayağına geliyor. Beylikdüzü Belediyesi Kariyer Merkezi, ana noktası Beylicium AVM’de olmak üzere, Yakuplu, Kavaklı, Dereağzı, Gürpınar ve Cumhuriyet Mahallelerinde 5 ayrı noktada hizmet veren bürolarıyla, ilçe genelinde iş imkanı sağlıyor. Birim, işveren ile iş arayan vatandaşı buluşturarak, iş yerlerinin istihdam kapasitesini arttırmak için çalışıyor.
TALEPLER ALINARAK, EŞLEŞTİRME YAPILIYOR
BEYKAM’a başvuran vatandaş veya işverenin talepleri direkt olarak alınarak, en kısa zamanda yanıt veriliyor. Aktif eşleştirme sistemiyle, işverenin işgücü talebi alındıktan sonra başvuru gelmesi beklenmeyerek, talepler ilan ediliyor. Hızla kriterleri eşleşen adaylara çağrı, sms ve e-posta yoluyla ulaşılıyor ve doğru kişi bulunana kadar bu aktif süreç gerçekleştiriliyor.
KİŞİNİN HİZMET KOMPOZİSYONU OLUŞTURULUYOR
Her iş arayan vatandaş için üç boyutlu bir hizmet kompozisyonu oluşturularak tüm ögeçmişi ve uygun olan iş imkanları taranıyor. Ayrıca kişiye, danışmanlar tarafından doğru kariyer adımlarını atmaları adına hizmet veriliyor. Son olarak da doğru adımlara rağmen sonuç alınamıyorsa, “İş Arama Becerileri Eğitimi” verilerek, olumsuzlukların ortadan kaldırılması hedefleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beylikdüzü Belediyesi Vatandaşın Kariyeri İçin Çalışıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN