Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beyoğlu Belediyesi’nden Sokak Hayvanlarına Akıllı Kimlik

Giriş Tarihi: 20.7.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 16:55
Beyoğlu Belediyesi’nden Sokak Hayvanlarına Akıllı Kimlik
Beyoğlu Belediyesi tedavisi ve aşıları tamamlanan sokak hayvanlarına mikroçip yerleştirme uygulamasına geçti. Sokak hayvanları için bir nevi akıllı kimlik işlevi gören mikroçipler hayvanların sağlık durumlarından aşılarına kadar tüm bilgilere kolayca ulaşılmasını sağlıyor.
Dünyada giderek yaygınlaşan ve pek çok ülkede de evcil hayvanlar için şart koşulan mikroçip uygulaması Beyoğlu Belediyesi tarafından tüm sokak hayvanları için uygulanıyor. Tedavileri yapılan sokak hayvanları aşılanarak derilerinin altına mikroçipleri yerleştiriliyor. Uygulamada minik bir çip yardımı ile kalıcı bir kimlik sağlanması ve hayvana ait bilgilerin ortak bir veri tabanında toplanması hedefleniyor.
YÜZLERCE HAYVANA UYGULANDI
Kedi ve köpeklere takılan bu minik çipler, sadece o hayvana özel bir numara barındırıyor ve mikroçip ortak veri tabanına kayıt edilen kedi ya da köpeğin her yerde tanınmasını sağlıyor. Daha çok sahipli hayvanlar için uygulanan mikroçip uygulaması başlatılan yeni uygulamayla Beyoğlu Belediyesi tarafından ilçede yaşayan yüzlerce sokak hayvanına uygulandı.
PİRİNÇ TANESİ BÜYÜKLÜĞÜNDE, HAYVANLARI RAHATSIZ ETMİYOR
Mikroçip hayvanların derisinin altına yerleştirilen elektronik bir sistem. Hayvan sağlığına hiçbir zarar vermeyen ve sokak hayvanlarını rahatsız etmeyen mikroçipler pirinç tanesi büyüklüğünde. Mikroçipler barkotlara okutulduğunda hayvanla ilgili tüm bilgilere kolayca ulaşılabiliniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyoğlu Belediyesi’nden Sokak Hayvanlarına Akıllı Kimlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN