Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Öz, Kıbrıs Barış Herakatı’nın 41’nci Yıldönümüne Katıldı

Giriş Tarihi: 21.7.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 08:54
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kıbrıs Türk Kültür Derneği tarafından düzenlenen Kıbrıs Barış Harekatı’nın 41’inci yılı kutlamalarına katıldı.
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekatı’nın 41’inci yılı kutlamalarına katıldı. Teknik Üniversitesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen kutlamaya Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, KKTC’nin İstanbul Başkonsolosluğu Fahri Yönlüer, Kolordu Komutanı Korgeneral Salih Ulusoy, İstanbul Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ali Özkara, Hava pilot Tümgeneral Recep Yüksel, Kıbrıs Türk Derneği İstanbul Şube Başkanı Zehra Bilge Eray, Kıbrıs gazileri ve 1974 Kıbrıs Barış Harekatına katılan emekli subaylar ve aileleri katıldı. Etkinliğe ev sahipliği yapan Kıbrıs Türk Kültür Derneği İstanbul Şube Başkanı Zehra Bilge Eray açılış konuşmasında hiçbir zaman umutlarının kaybolmadığını belirterek şöyle konuştu: “Esaret ve zulme asla boyun eğmeyen Kıbrıs Türk Halkı en zor günlerinde bile hiçbir zaman umudunu kaybetmedi, muhtaç ve çaresiz olmadı. Anavatan Türkiye’ye olan inancı ve bağlılığıyla özgürlük mücadelesini sürdürdü ve 1974 Mutlu Barış Harekatı ile özgürlüğüne kavuştu” dedi.
KKTC İstanbul Başkonsolosu Fahri Yönlüer de törende yaptığı konuşmada, Kıbrıs Türk halkının kendi kaderini tayin hakkını kullanarak ilan ettiği, geleceğin teminatı KKTC’nin kuruluşunun 41. yıldönümü kutlamalarına katılan herkese teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Öz, Kıbrıs Barış Herakatı’nın 41’nci Yıldönümüne Katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN