Sosyal Market Bayramda Yine Yoksullara Kucak Açtı

Giriş Tarihi: 22.7.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 17:07
Sosyal Market bu bayramda da yoksullara umut oldu. Çocuklarına bayramlık giysiden gıdaya kadar ihtiyaçlarını Sosyal Market’ten ücretsiz sağlayan binlerce yoksul aile, bayramda rahat bir nefes aldı.
Beyoğlu’nda 30 bin kişinin yüzünü güldüren Sosyal Market ve Gıda Bankacılığı, bayramda da yoksulların yüzünü güldürdü. Her yıl olduğu gibi bu yıl da bayram hareketliliğinin yaşandığı Sosyal Market’te son 10 günde yaklaşık 3 bin 500 yoksul aile, giyimden gıdaya tüm ihtiyaçlarını ücretsiz karşıladı.
ÇOCUKLARIN BAYRAMLIKLARI SOSYAL MARKET’TEN
Bayram öncesi binlerce yoksul aile ihtiyaçlarını karşılamak için Sosyal Market’in yolunu tutarken bayram alışverişlerinde yapılan sadece giyim yardımlarının maddi karşılığı yaklaşık olarak 300 bin TL değerinde. Sosyal Market’ten en fazla çocuk ayakkabısı, çocuk T-Shirt ve çocuk pantolonu alınırken çocuklar bayrama yeni kıyafetleri ile girdi. Yardımların önemli kısmını bayramlık giyim kıyafetleri oluştururken kahvaltılıktan tatlısına kadar gıda ürünleri de yoksulların bayramda rahat bir nefes almasını sağladı.
YOKSULLARA ELİNİZİ UZATMAK ÇOK DAHA KOLAY
Tamamen bağışçıların desteği ile ayakta duran Sosyal Market’ten bayram öncesi 10 günlük süre boyunca yapılan toplam yardım miktarı ise 500 bin TL’nin üzerinde. Diğer yandan Sosyal Market Ramazan ayında başlattığı yeni kampanya ile yoksullara yardımda bulunmak artık çok daha kolay. Bağış yapmak isteyen hayırsever vatandaşlar, artık Türkiye’nin her yerinden 1857’ye boş mesaj göndererek, 5 TL karşılığında Sosyal Market’e bağış yapılabilecek. Bir yıl boyunca devam edecek olan SMS kampanyasında gönderilen her mesaj, ihtiyaç sahibi ailelere Sosyal Market reyonlarından gıda, giyim ve eşya olarak ihtiyaç sahibi aileler ile buluşacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sosyal Market Bayramda Yine Yoksullara Kucak Açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN