Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eyüp Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri Dur Durak Bilmiyor

Giriş Tarihi: 23.7.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 12:47
Eyüp Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, mahalle ve sokaklarda çalışmalarına son hızla devam ediyor. Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın talimatıyla, Eyüplü vatandaşların daha rahat ve güvenli bir şekilde hayat sürmeleri için bütün imkanlarını seferber eden Fen işleri Müdürlüğü, yol çalışmalarından havai hatlara, aydınlatmadan yer altı çalışmalarına kadar bir çok alanda düzenlemeler yapıyor.
Eyüp Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ’un en eski yerleşim yerlerinden Eyüp sokaklarını birbirine bağlayan tarihi merdivenlerin bakımı, renklendirilmiş yeni merdivenlerin yapımı, cadde ve sokakların trafiğe kapatılması veya tek yön uygulamalarıyla yaya ve araç trafiğini rahatlatacak çalışmalar yapmaya devam ediyor. Vatandaşlardan kendi alanı ile ilgili olarak gelen talep ve şikayetleri de en kısa sürede cevaplayıp çözüme kavuşturan Eyüp Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, pek çok konuda Eyüplülere hizmet veriyor. Eyüp’ün tüm mahallelerinde gece gündüz demeden görev yapan ekipler en küçük konulara dahi büyük bir titizlikle yaklaşarak çözüme kavuşturuyor.
Sokak imar planları ve paftaları dahilinde bazı yerlere araç girişini engelleyici sistemler yaparak duba ve korkuluklar koyan Eyüp Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü, kabloların yer altına alınması, tarihi ve modern çeşmelerin onarımı, kaldırım ve meydanlara bordur teretuar, asfalt, kanalizasyon, ızgara, yol çöküntüleri ve çevre temizliği için çöp konteynerleri gibi hizmetlerle de ilçe sakinlerinin beğenisini ve takdirini topluyor. İBB Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğüyle beraber UKOME kararlarının tespiti ve uygulanması aşamasında detay projeler üreterek İstanbul’un gözde semtlerinden biri olma yolunda Eyüp’ü bir adım daha ileriye taşıyor.
Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, yaz kış, sıcak soğuk demeden vatandaşa hizmet için çıktıkları yolda her talebi inceleyerek çözüme kavuşturmak için çaba gösterdiklerini belirtti. Başkan Aydın, “Ekiplerimiz zor ve önemli bir görev yapıyor. Fen İşleri Müdürlüğümüzün yaptığı çalışmaların vatandaşlar tarafından da takdir görmesi bizim yaptığımız her işe daha büyük bir şevk ile sarılmamızı sağlıyor” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eyüp Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri Dur Durak Bilmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN