Kız Kulesi Efsanesi Beşiktaş’ta

Giriş Tarihi: 23.7.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 17:05
Sanatçı Erol Kılıç’ın Kız Kulesi’ni 1/25 ölçeğinde küçülterek ve tüm malzemeleri aslına sadık kalınarak yapılan eseri görenleri kendine hayran bırakıyor.
8 Ağustos 2015’e kadar Beşiktaş Belediyesi Levent Hizmet Binası Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilecek olan sanatçı Erol Kılıç’a ait “Geçmişin Mirasını Yarınlara Taşıyacak Eserler Sergisi”nde birbirinden değerli birçok eser bulunuyor. Bu eserlerden en dikkat çekeni ise Sanatçı Erol Kılıç’ın bir kadına aşık olmasıyla yapımına başladığı Kız Kulesi eseri. Gerçeği ile bire bir aynı olan eser görenleri kendine hayran bırakıyor. Ziyarete gelenlere ise Erol Kılıç, eserinde gizlediği o sırrı paylaşıyor.
Eski Milletvekili Prof. Dr. Süheyl Batum ve Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar’ın katılımıyla açılışı gerçekleşen sergide bulunan Kız Kulesi minyatürü en dikkat çekici eser olarak göze çarpıyor. Yapımı 7 yıl süren eserin bu denli uzun sürede yapılmasında kullanılan tüm malzemelerin birebir aynı özellikte ve işler şekilde yapılma prensibi önemli rol oynuyor. Türkiye’de benzeri olmayan bu proje için gerekli malzemeler gerek fuarlardan gerek malzemelerin üretildiği şehirlerden numuneler alınarak tamamlandı. Yeni eseri ise Ayasofya Müzesi olacak ancak hem Müslümanlara hem de Hristiyanlara yönelik bir sürprizi olacağını açıklayan Kılıç, tüm sanat severleri 08 Ağustos 2015 tarihine kadar sergisine beklediğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kız Kulesi Efsanesi Beşiktaş’ta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN