Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Berlin Milletvekili Hakan Taş, Başkan Altınok Öz’ü Ziyaret Etti

Giriş Tarihi: 24.7.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 24.7.2015 11:58
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, kendisini ziyaret eden Alman SOL PARTİ/DIE LINKE Berlin Parlamentosu milletvekili, iç politika, katılım ve politik göçmenler sözcüsü Hakan Taş’a yaptıkları projeler hakkında bilgi verdi.
Alman SOL PARTİ/DIE LINKE Berlin Parlamentosu milletvekili, iç politika, katılım ve politik göçmenler sözcüsü Hakan Taş, Erol Altunoğlu ve Orhan Nurman; Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e nezaket ziyaretinde bulundu. Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan ve Meclis üyesi Mehmet Tirgil’in de yer aldığı ziyarette Başkan Altınok Öz, Berlin Parlamentosu milletvekili Hakan Taş ve beraberindeki heyete proje odasında Etap 1 - Etap 2, Ceviz Meydanı ve Uğur Mumcu Kent Meydanı projelerini anlattı. Başkan Altınok Öz, ziyarette konuklarına göreve geldiği günden bu yana yaptığı projeleri ve çalışmaları detaylarıyla paylaştı.
“KREŞ SAYIMIZI 11’E ÇIKARDIK”
Başkan Altınok Öz, göreve geldiğinde kreş sayısının 1 olduğunu, yapılan çalışmalar ve projelerle kreş sayısını arttırarak 11’e çıkardığını ve kreşlerin ilerideki dönemlerde de yapılacağının altını çizerek şöyle konuştu: “Göreve geldiğimiz de kreş sayımız 1’di. Şimdi ise 11 kreşimiz ve bu kreşlerimizde 570 öğrenci eğitim ve öğretim görmekte. Her mahalleye kreş yapmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. İleri ki dönemlerde kreşlerimizde öğrenci sayımız artacaktır.”
“YEŞİL ALANLARI 300 BİN METREKAREYE ULAŞTIRDIK”
Göreve geldiklerinde yeşil alanların az olduğunu ancak Kartal Belediyesi’nin çalışmaları sonucu bugün yeşil alanların 300 bin metrekareye ulaştığını belirten Başkan Altınok Öz, “ Kartal’ın 2009’a kadar 144 bin metrekare yeşil alanı vardı. Yapılan çalışmalarla insanların nefes alabilecekleri ve çocukların güvenle oynayabileceği park ve yeşil alanlarımızı 300 bin metrekare çıkardık” şeklinde konuştu.
TAK KARTAL’I ANLATTI
Gönüllü gençlerin mahallelerde bir araya gelerek sorunlar üzerinde tartışıp çözüm üreteceklerini belirten Başkan Altınok Öz, “TAK KARTAL, Kartal’ın sorunlarını, tasarım, araştırma ve katılım yoluyla çözmeye çalışan bir program. Özellikle gönüllü gençleri mahallelilerle bir araya getiren TAK Kartal, sorunların tartışılmasını ve sorunların çözümünde tasarımı bir araç olarak kullanarak bir takım program ve projelerin gerçekleştirilmesini sağlayan bir ortam. Mahallelere konteynerler koyacağız. Biz buna ‘TAK KONDU’ dedik. Geçtiğimiz günlerde Kartal Meydanı’nda TAK KONDU’yu törenle hayata geçirdik. Burada tasarımcılarla bir araya gelecekler. TAK programlarını diğer kentlerde de çoğaltmayı umuyoruz. hatta Anadolu’da, buradan kazandığımız deneyimleri çoğaltacağız” diye konuştu.
Konuşmanın ardından Başkan Altınok Öz ve beraberindeki heyet, sosyal medya geçerek Kartal’da sorunların hızlı bir şekilde nasıl çözüldüğünü ve sosyal medyanın çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Ziyaretin ardından Alman SOL PARTİ/DIE LINKE Berlin Parlamentosu milletvekili, iç politika, katılım ve politik göçmenler sözcüsü Hakan Taş ve beraberindeki heyet Başkan Altınok Öz’e çalışmalarında başarılar dilerken, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Altınok Öz de teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Berlin Milletvekili Hakan Taş, Başkan Altınok Öz’ü Ziyaret Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN