Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erkekliğe Adım Atan Yüzlerce Çocuk Boğaz Turu Yaptı

Giriş Tarihi: 24.7.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 24.7.2015 11:58
Eyüp Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Sünnet Şöleni’yle yüzlerce çocuk erkekliğe ilk adımını attı. Eyüp Sultan Meydanı’nda düzenlenen renkli şölenin ardından çocuklar aileleriyle birlikte boğaz turu yaptı.
Eyüp Belediyesi’nin maddi durumu iyi olmayan ailelere destek olmak amacıyla düzenlediği Sünnet Şöleni’nde yüzlerce çocuk erkekliğe ilk adımını attı. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın da katıldığı Sünnet Şöleni, Eyüp Sultan Meydanı’nda Eyüp Belediyesi Mehter Takımı’nın konseri ile başladı. Başkan Aydın, sünnet olacak çocuklar ve aileleriyle hatıra fotoğrafı çektirirken, çocuklar için okutulan duaya katıldı. Aydın, okunan duanın ardından çocuklar ve aileleriyle birlikte tarihi Cülus yolu üzerinden Feshane’ye kadar yürüdü. Eyüplü çocuklar burada aileleriyle birlikte, hazırlanan 4 gemiyle Boğazı’na açıldı. Başkan Aydın, sünnetlik çocukları el sallayarak uğurladı.
Erkekliğe ilk adımı atan çocuklar ve aileleri ise 2 saat süren turla İstanbul Boğazı’nın tadını çıkardılar. İstanbul’un eşsiz güzelliklerine boğazdan bakan çocuklar, keyifli bir gün geçirdi.
“ÇOCUKLARIMIZIN HAYATLARINDA GÜZEL BİR HATIRA BIRAKACAĞIZ”
Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, burada yaptığı konuşmada organizasyonun önemine dikkat çekerek, “Bu bizim geleneksel olarak düzenlediğimiz sünnet şöleni. Binlerce çocuğumuzu sünnet ettireceğiz. Şimdi aileleriyle birlikte çocuklarımız Boğaz turu yapacaklar. Çocuklarımızın kıyafetlerini aldık, hediyelerini verdik. Onların hayatlarında güzel bir hatıra bırakmak istiyoruz” diye konuştu.
Aydın, sünnet olacak çocukların ve ailelerinin yaşadığı mutluluğa dikkat çekerek, sözlerine şöyle devam etti: “Bu bizim geleneğimiz. Her erkek çocuğun hayatının önemli anlarından biri sünnettir. Biz onların bu özel günlerinin travmasız yaşamasını ve güzel geçirmesini istedik. Çocuklarımız çok mutlular aileleri de mutlu. Hem bu geleneğimizi gerçekleştiriyoruz hem de ailelerine sosyal destekte bulunmuş oluyoruz. İnşallah bu çalışmalarımız artarak devam edecek.”
Sünnet olacak çocuklar ve aileleri ise Eyüp Belediyesi’nin gerçekleştirdiği şölenden dolayı yaşadıkları mutluluğu dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erkekliğe Adım Atan Yüzlerce Çocuk Boğaz Turu Yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN