TGC Başkanı Turgay Olcayto’dan Ahmet Hakan Açıklaması:

Giriş Tarihi: 1.10.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 1.10.2015 12:55
Gazeteci Ahmet Hakan’a yapılan saldırıyı kınayan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı (TGC) Turgay Olcayto, “Gazeteci diye geçinen bir takım arkadaşlar, muhalif gazetecileri hedef göstermeye başladılar. Üstelik çok çirkin şekilde çok çirkin nefret söylemeleriyle bunu yapıyorlar” dedi.
Turgay Olcayto, Ahmet Hakan’a yapılan saldırıyı kınadıklarını söyledi. Olcayto, “Kınamak çok hafif bir kelime kalıyor. Ahmet Hakan ayrıca Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin bir üyesi. Önce Hürriyet’e yapılan saldırı, arkasından Ahmet Hakan’a yapılan ölüm tehditlerinin bu sonucu getireceği belliydi. Ne kadar koruması da olsa işte insanlar çok tehlikeli şekilde dövülebiliyorlar. Yaralanabiliyorlar. Allah’tan ölüme falan yol açmamış olay” diye konuştu.
Olcayto şunları kaydetti: “Üstelik kendi içimizden gelmesi büsbütün canımızı acıtıyor. Çünkü gazeteci diye geçinen bir takım arkadaşlar, daha önce gazetecilik yapmış bir takım arkadaşlar, muhalif gazetecileri hedef göstermeye başladılar. Üstelik çok çirkin şekilde çok çirkin nefret söylemeleriyle bunu yapıyorlar. Umarız bu dönemde geçecek ama fazla can acıtmadan geçsin istiyoruz. Çünkü bizim öldürülen gazeteciler galerimizde halen halkımıza ibret verecek 64 gazetecinin portresi var. Bunların hepsi sadece halkın haber alma kanalarını açık tutmak için çalışan gazetecilerdi. Ama hepsi yaşamlarını yitirdiler. Yenileri olmasın istiyoruz. Bütün isteğimiz bu”.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TGC Başkanı Turgay Olcayto’dan Ahmet Hakan Açıklaması:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN