Trafolar Artık Sanat Kaynağı

Giriş Tarihi: 2.10.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 2.10.2015 11:16
Beylikdüzü’nde elektrik trafoları da soğuk görüntüsünden kurtarılıyor. Her trafo için belirlenen temayı çizen Beylikdüzü Belediyesi ressamları titizlikle çalışıyor.
Beylikdüzü’nde trafolar renklenip, güzelleşiyor. Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçe genelindeki trafoları boyama çalışmalarına başladı. Hızla yol alan ressam ekibinin yürüttüğü çalışmalar görülmeye değer. Ana arter ve meydanlar üzerinde bulunan elektrik trafo binalarını ve açık alan duvarlarını boyayarak modern bir görüntü oluşturmaya devam eden ressamlar ilçenin sanat dokusuna da katkı sunuyor.
İLÇE KİMLİĞİNE UYGUN ÇALIŞMALAR YAPILIYOR
Trafo boyamalarında farklı temalar uygulamaya çalışarak alışılmışın dışında sanatsal faaliyetler yapan ekip, modern Beylikdüzü’nün kent yapısına uygun motifleri ustalıkla işliyor. 3 boyutlu yapılan çalışmalarda ilçenin kimliğine uygun özgürlük temaları ve Usta Sanatçı Şener Şen’in çizimleri ilgi çekiyor. Resimler hakkında bilgi veren Park ve Bahçeler Müdürü Ziya Duman, “Bölgemizi nasıl daha çok güzelleştiririz? Duvarlara, trafolara nasıl daha güzel bir görüntü kazandırabiliriz diye düşündük. Trafoları, duvarları okula cephe dış mekanları bulunduğu noktaya uygun işlemeye başladık. Şehri güzelleştirmek adına kadın, özgürlük gibi temaları olan çalışmalarla mevcut duvarlara sanat niteliği katmaya devam ediyoruz” dedi.
İlçede bulunan 100’e yakın trafoda yapılacak çizimlerde şimdiye kadar Büyükşehir Mahallesi Çamlık Caddesi üzeri, Barış Mahallesi Şener Şen Parkı, Marmara Mahallesi Hürriyet Parkı ve Gürpınar Mahallesi’nde bulunan cep park içerisindeki trafolarda boyama çalışması gerçekleştirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trafolar Artık Sanat Kaynağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN