Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Küçükçekmeceli öğrenci ve öğretmenler Bosna gezisindeydi

Küçükçekmece Kaymakamlığı, Küçükçekmece Belediye Başkanlığı, Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü,Küçükçekmece İmam-Hatip Okulları Mezunları Mensupları Gönüllüleri Eğitim Derneği (KİGEDER)’nin ortaklaşa düzenlenen yarışmanın ödülü Bosna gezisi oldu.

Giriş Tarihi: 19.11.2015 16:21
Küçükçekmeceli öğrenci ve öğretmenler Bosna gezisindeydi

Lise öğrenimine devam eden gençlerin yazarlık kabiliyetlerinin gelişmesi amacıyla düzenlenen Yarışma ilçedeki Orta Öğretim kurumlarının katılımıyla yapıldı.

1300'den fazla öğrencinin eserleriyle katıldığı yarışmada 443 eser ön elemeyi geçerek değerlendirmeye katıldı. Küçükçekmece'de görev yapan edebiyat öğretmenlerinden oluşan 7 kişilik komisyon tarafından yapılan değerlendirme sonucu; basımı yapılacak "Ben de Yazarım" adlı kitapta yer alacak 102 eser puan sırasına göre seçildi.

Dereceye giren öğrenciler ve onları çalıştıran öğretmenlerden oluşan 14 kişilik bir gruba ise Bosna-Hersek Gezisi hediye edildi.

Saraybosna, Travnik ve Mostar'dan oluşan gezi turunda öğrenciler ve öğretmenler yeni yerler keşfederek dolu dolu bir 3 gün geçirdiler. Acı dolu bir coğrafya olan Bosna'nın dünü ve bugününe tanıklık ettiler.

Yarışmanın koordinatörlüğünü yapan Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necati Tekbaş "Biz teknolojik bir alet de hediye edebilirdik ama öğrenci ve öğretmenlerimizin ömürleri boyunca hatırlayacakları bir kültür gezisinin daha uygun olacağını düşündük. " dedi.

Küçükçekmece İlçe Kaymakamı Harun Kaya ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz geziye katılan grubu makamlarında kabul ederek tebrik ettiler. Ayrıca izlenim ve değerlendirmelerini paylaştılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küçükçekmeceli öğrenci ve öğretmenler Bosna gezisindeydi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN