Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nin Siyer-i Nebi yarışması tüm Türkiye'de tamamlandı

()’nin her yıl organize ettiği Siyer-i Nebi Yarışması 81 il ve 700’e yakın ilçe merkezinde on binlerce liseli öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 19.12.2015 15:37

Anadolu Gençlik Derneği tarafından düzenlenen ve gençleri Efendimiz (S.A.S)'in ahlâkı ile buluşturmayı hedefleyen Siyer-i Nebi Yarışması, Türkiye genelinde 81 il ve bir çok ilçedeki 3500 merkezde yapıldı. Sınava giren 150 bin genç, İbrahim Cücü'ün Ayetler ve Hadislerle Peygamberimizin Hayatı isimli kitabından çoktan seçmeli 80 soruda ter döktü.

Yarışmaya katılan gençler, 110 dakika süren sınav ile Peygamber Efendimizi daha iyi tanımış olmanın heyecanını yaşadı ve gençleri Siyer-i Nebi Heyecanı sardı. Anadolu Gençlik Derneği tarafından düzenlenen Siyer-i Nebi Yarışması, Türkiye genelinde 81 il ve bir çok ilçedeki 3500 merkezde yapıldı. Anadolu Gençlik Derneği Liseler Komisyonu'nun bu yıl ikincisini yine ülke genelinde düzenlediği Siyer-i Nebi Yarışması gençlerin büyük heyecanına sahne oldu.

Liseli öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Siyer-i Nebi yarışması 5 bin 376 lisede yapıldı. Yarışmaya katılımın Fen Liselerinden Meslek Liselerine kadar her liseden olması Hz. Muhammed (sav)'ın hayatının öğrenilmesi noktasında önemli bir gösterge olduğu söyleniyor. Sınavın değerlendirilmesinden sonra dereceye giren öğrenciler İllerde yapılacak Mekke'nin Fethi programlarında ödüllendirilecek. Ulusal çapta organize edilen bu sınav Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan protokol ile gerçekleştirildi. Kur'an ahlakı ile ahlaklanan Peygamber'in hayatını okuyan liseli öğrenciler ilk defa bir sınava kendilerinden emin bir şekilde girdi.

Genel Başkan Yardımcısı Muhammed Ali Aydın Sınav hakkında söyle konuştu; "Siyer-i Nebi Yarışması kaybedeni olmayan bir yarışmadır. Gençlerin yarışmada temel metin olan Ayetler ve Hadislerle Peygamberimizin Hayatı kitabını okumaları bile çok önemli bir kazanımdır. Efendimiz(sas)'in hayatından küçücük kesitlerin öğrenilmesi, bir sözünün hafızalarda kalması belki bir gencin geleceğini şekillendirecektir. Bir gencin "insanların en hayırlısının insanlar için faydalı olan kişi olduğuna" inanması herkesin kazanmasına yol açacaktır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AGD'nin Siyer-i Nebi yarışması tüm Türkiye'de tamamlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN