Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haftanın Atamaları - 01.12.2013

Metin Oktay, Engin Utkan, Martin Thomsen, Gülfem Toygar...

Giriş Tarihi: 1.12.2013 06:30 Güncelleme Tarihi: 7.1.2014 10:51

DOOSAN OKTAY'A EMANET
Doosan Enerjiden Sorumlu Türkiye Genel Müdürü Metin Oktay oldu. Amerikan Harp Okulu Sistem Mühendisliği mezunu olan Oktay, Bilkent Üniversitesi'nde Siyaset Bilimleri yüksek lisans ve Oxford Üniversitesi Said Business School'da İşletme Yönetimi dalında MBA yaptı. Uluslararası şirketlerde görev yapan Oktay, son olarak Avusturalyalı Rubicon Resources şirketinin Türkiye operasyonlarından sorumlu Ülke Müdürü olarak görev alıyordu.

TELEPERFORMANCE'A YENİ CEO
CRM ve çağrı merkezi hizmeti servis sağlayıcısı Teleperformance, çağrı merkezi sektörünün önde gelen yöneticilerinden Engin Utkan'ı Teleperformance Türkiye'nin yeni CEO'su ve Genel Müdürü olarak atadı. Yeni görevi Aslıhan Tan'dan devralan Utkan, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Florida Üniversitesi'nden mezun oldu. Türkiye'de çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yapan Utkan, çağrı merkezi sektöründe 17'nci yılını doldurdu. Utkan ileri seviyede İngilizce ve Almanca biliyor.

BP'DE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ
BP Türkiye Akaryakıt Ülke Müdürlüğü görevine Martin Thomsen atandı. BP bünyesine 2005'te katılan Thomsen, son görevinde İberya bölgesinde bulunan 700'den fazla istasyonun yer aldığı akaryakıt ve bayi ağının üst düzey yöneticisi olarak faaliyet gösteriyordu. BP'de daha önce çeşitli yönetim görevlerinde bulunan Martin, İberya Bölgesi'nde Strateji, Planlama ve Portföy Yönetimi ve Ticari Optimizasyon birimlerinde ve Avrupa Bölgesi'nde İş Geliştirme Müdürlüğü'nde çalıştı.

GİTTİGİDİYOR'DA TOYGAR DEVRİ
eBay, Türkiye iştiraki GittiGidiyor'un Genel Müdürlük görevine Gülfem Toygar'ı atadı. Toygar, "GittiGidiyor'un iki hedefi var. Türkiye'de tartışmasız e-ticaret lideri olmak ve 43 ülkede faal olan eBay organizasyonunda kendine sağlam bir yer edinmek. eBay'in global tecrübesinden beslenen GittiGidiyor gibi öncü bir kurum bünyesinde bir çok başarılı işe imza atacağımıza inanıyorum" dedi. 2009'dan beri Limango Türkiye Grup Şirketleri Genel Müdürü olarak görev yapan Toygar, yeni görevine 01 Ocak 2014'te başlayacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haftanın Atamaları - 01.12.2013
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN