Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Perakende okulu için hazırlanıyor.

2014’te 1000 ilave istihdam sağlayacak olan CarrefourSA, perakende okulu olarak görev yapacak olan akademiyi de bu ay başlatacak

Giriş Tarihi: 15.1.2014 14:56 Güncelleme Tarihi: 23.1.2014 16:57
2013'ün ikinci yarısında CarrefourSA'nın çoğunluk hisselerini alan Sabancı Grubu, yeni döneme hızlı giriyor. 2014'te 100 yeni market ve bin ilave istihdam sağlayacak olan şirket, 2016'ya kadar market sayısını 1000'e, çalışanını da 15 bine çıkarmayı hedefliyor.

Carrefour Grup'un perakendedeki deneyimi ile pazarda liderlik pozisyonuna ulaşmayı hedefleyen Sabancı Grubu'nun hedeflere ulaşmadaki en önemli yapı taşı ise çalışanları. Bu amaçla CarrefourSA Akademi'yi kuran şirket sektöre de nitelikli işgücü kazandırmayı hedefliyor. CarrefourSA İnsan Kaynakları Direktörü Asena Yalınız, "İstihdam oluştururken temellerini attığımız ve bir anlamda da perakende okulu olarak görev yapacak olan CarrefourSA Akademi ile hem teorik hem pratik eğitimlerle çalışanlarımızın gelişimine yatırım yapacağız" dedi.

Sabancı Üniversitesi'nin işbirliğinde akademiyi bu ay hayata geçireceklerini ifade eden Yalınız, insan kaynakları alanında istihdamın yanı sıra işe alım stratejilerinde de farklı projelere imza atacaklarını söyledi.

SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ
CarrefourSA Akademi'yi bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüklerini dile getiren Yalınız, "Akademi ile büyük bir istihdam potansiyeli olan sektöre nitelikli eleman yetiştirme hedefindeyiz. Bu akademiyle perakende de keyifli bir kariyer yolu oluşturmanın mümkün olduğunu göstermek istiyoruz" dedi. Teknosa Akademi ile bu alanda ciddi bir deneyim edindiklerini vurgulayan Yalınız, şimdi de bunu CarrefourSA'ya aktaracaklarını kaydetti.

CarrefourSA'nın 20 yıllık bir geçmişi olduğunu vurgulayan Yalınız sözlerini şöyle sürdürdü: "Rakiplerimize oranla bir fark yaratmamız gerekli. Müşterimizin ihtiyaçlarını anlayacak ve ona doğru yaklaşımı sağlayacak bir ekip oluşturmak istiyoruz. Bunun için çalışanlarımıza eğitimlerle destek vermeye çalışacağız. Biz bunu Teknosa'da gördük. Teknosa'da Akademi'yi 2003'te kurduk ve her sene farklı eğitimlerle destekledik. Bunun sonucunda hizmet kalitemizin ciddi oranda arttığını gözlemlerken çalışan devir hızımızı da düşürdük."

Kariyer fırsatları sunuyor
"Geçen yıllarda perakende sektörünün en önemli sorunları arasında nitelikli eleman sayısının az olması ve personel sürekliliğin sağlanamaması yer alıyordu" diyen Yalınız, perakende sektörünün son yıllarda hızlı bir gelişim süreci içine girdiğini ve mağazacılığın kariyer için tercih edilir meslekler arasında yer aldığını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Perakende okulu için hazırlanıyor.
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN