Girişimci personel sayısı küresel ortalamayı solladı

Girişimci personelini destekleyen Türk şirketleri sayesinde dünya ortalaması geçildi. Esnek modeli uygulayanlar bu işten kârlı çıktı

Giriş Tarihi: 18.5.2014
Şirketler büyüyebilmek için çalışanlar arasındaki inovatif girişimcileri desteklerken bunu teşvik etmek amacıyla da yeni stratejiler arıyor. Regus'un düzenlediği son araştırmaya göre Türkiye'de çalışanların yüzde 86'sı, "Sektörümüzdeki girişimci sayısı son 5 yılda arttı" diyor. 98 ülkeden 19 binin üzerinde üst düzey profesyonelin katılımıyla gerçekleşen araştırmaya göre dünya ortalamasında bu oran yüzde 78'le sınırlı.

GİRİŞİMCİ ÇALIŞAN DESTEKLENİYOR
Şirket içi girişimcilik ve inovasyonun teşvik edilmesi için en etkili stratejilerin başında yetenek geliştirme programları gösteriliyor. Bunu esnek çalışma uygulamaları ve üst yönetime erişim kolaylığı takip ediyor. Türkiye'de girişimcilik için en yüksek potansiyele sahip olan sektör ise Bilgisayar Teknolojileri ve yazılım sektörü. Regus EMEA Bölge CEO'su Filippo Sarti, şirketlerin artık çalışanları arasında girişimciliği teşvik etmenin yollarını aradığını söyledi. Sarti, "Esnek çalışma yalnızca çalışanların kendilerine uygun saatlerde ve farklı lokasyonlarda çalışmalarına imkân sağlayarak iş hayat dengelerini iyileştirmekle kalmıyor. Aynı zamanda onların farklı görevlerde hatta farklı firmalarda çalışan profesyonellerde de kaynaşıp perspektif ve deneyimlerini de zenginleştiriyor" dedi. Esnek çalışma uygulamalarının şirkete büyük katkılar sağladığını belirten Sarti, "Çalışanların 'kutunun dışında' düşünmelerine ve inovasyonun peşinden gitmelerine yardımcı oluyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Girişimci personel sayısı küresel ortalamayı solladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN