Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hisar'ın 3'üncü kuşağa mirası Aile Anayasası

Giriş Tarihi: 15.6.2014

Hisar, üçüncü kuşağa Batılı anlamda kurumsal bir şirket bırakmak için düğmeye bastı. Aile Anayasası'nı hazırlayan şirket, icrayı da profesyonellere bırakacak

Aile şirketlerinin en büyük sorunlarından biri yeni gelen jenerasyonla sürdürülebilirliği sağlamak. Bunlardan biri olan Hisar, çözümü aile anayasası hazırlamakta bulmuş. Bayrağı baba Muzaffer Erdoğan'dan devralan İsmail Erdoğan, bugün şirketin Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği'ni yürütüyor. Aynı zamanda üçüncü kuşaktan kızı Aslı'yı da profesyonel hayata hazırlıyor. Şirketlerin her yeni kuşakla farklı bir boyuta taşındığını anlatan İsmail Erdoğan, sürdürülebilirlik için aile anayasasının hazırlanması gerektiğini söyledi. Erdoğan, "Üçüncü kuşak geliyor. Onların yönetim içinde duracakları noktaların, yetki ve görev tanımlarının belirlenmesi lazım. Bunun için bir Aile Anayasası şart" dedi.

'Y' KUŞAĞINI TANIDIK
İş süreçlerindeki işleyişin değiştiğini belirten İsmail Erdoğan, yeni gelen jenerasyonun bunu geliştirmede büyük katkısı olduğunu ifade etti. Şirkete 3.5 yıl önce dahil olan Aslı Erdoğan bu noktada kritik bir rol oynamış. Kendisinin bir 'Y' kuşağı temsilcisi olduğunu belirten Aslı Erdoğan, şirkette birçok yeni projeye imza atmış. Baba Erdoğan, yoğunluktan gözden kaçan detayları kızı Aslı'nın yakaladığını anlattı. Erdoğan, "Aslı kurumsal altyapıyı geliştirecek projeler üretti. İK departmanını kurdu. Dijital pazarlama ve web sitemizi de o yönetiyor. Bu departmanların ne denli önemli olduğunu keşfettik. Aslı ile birlikte aynı zamanda yeni gelen 'Y' kuşağını da tanıma fırsatı bulduk" dedi.

BABAM ÇOK DİSİPLİNLİ

Yeni jenerasyon için babayla aynı iş yerinde ast-üst ilişkisi kurarak çalışmak oldukça güç. Aslı Erdoğan da babasının özel hayattaki sakin yapısının aksine işte disiplinli ve sert olduğunu söylüyor. 'Y' kuşağının en temel özelliklerinden biri olan sabırsızlığın kendisinde de olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Bu nedenle bazı şeyleri gözden kaçırabiliyorum. Babam kendimi frenlememi ve daha sakin düşünmemi sağlıyor" diye konuştu. Babası gibi kurumsal bir şirketin oluşumu için tüm gücüyle çalıştığını belirten Aslı Erdoğan, şunları anlattı: "Benim en büyük hayalim Hisar'ı sahiplerinden bağımsız, tam anlamıyla profesyonellerle yönetilen, yüzde 100 kurumsallaşmış bir şirkete dönüştürebilmek. Çünkü Hisar artık tek başına bir aile şirketi değil aynı zamanda bu ülkeye ait bir marka. Ortak hedefimiz onu daha da yukarı taşımak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hisar'ın 3'üncü kuşağa mirası Aile Anayasası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN