4. çeyrekte istihdam artacak

Giriş Tarihi: 14.9.2014

Manpower 4. çeyrek araştırma sonuçlarına göre, işverenlerin yüzde 25'i yılın sonunda personel sayılarını artırmayı planlıyor

Türkiye'den bin temsilci işverenin katıldığı Manpower 4. çeyrek İstihdama Genel Bakış araştırmasına göre Türkiye'deki istihdam tablosu istikrarını koruyor. Yılın son çeyreğinde en iyimser beklentiler üretim ve ilaç sektöründe. Orta ölçekli işletmeler en güçlü istihdam beklentilerini bildirirken, istihdama en ihtiyatlı yaklaşanlar ise mikro ölçekli işletmeler oldu. Öte yandan Türkiye'deki işverenler, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgesinden araştırmaya katılan ülkeler arasındaki en güçlü beklentileri bildirmeye devam etti.

EN İYİMSER BÖLGE MARMARA
En iyimser işe alım planları Marmara Bölgesi'nden geldi. Diğer umut veren istihdam planları sırasıyla İç Anadolu ve Karadeniz'deki işverenlerden geldi. İşverenler, yılın 4. çeyreğinde 11 sektörün tamamı için istihdam seviyesinde artış öngörüyor. Elektrik, gaz ve su sektöründe güçlü istihdam artışları tahmin edilirken, kamu ve sosyal hizmetler ile tarım, avcılık, ormancılık ve balıkçılık sektörlerindeki görünümler de sırasıyla yüzde 19 ve yüzde 17 düzeylerinde bekleniyor. Manpower Türkiye Genel Müdürü Reha Hatipoğlu, "Türkiye hâlâ EMEA bölgesindeki istihdam planları açısından parlayan bir yıldız. 4. çeyrekte en sağlam işe alım planları orta ölçekli firmalarda" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
4. çeyrekte istihdam artacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN