Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İş verimi düştü, imdada müzik yetişti

Yoğun ve stresli iş hayatından bunalan çalışanlarına nefes aldırmak için müzik çalışmaları yaptıran şirketler, verimi de artırıyor. Ofiste birbirine selam vermeyen çalışanlar koroda takım arkadaşı oluyor

Giriş Tarihi: 28.12.2014 ABONE OL
İş verimi düştü, imdada müzik yetişti
Yoğun ve stresli iş yaşamında enerjiyi toplayıp hobilere vakit ayırmak pek çoğu için neredeyse imkânsız. Dolayısıyla arkadaşlarla paylaşımlar çoğu zaman yemek masalarıyla sınırlı kalıyor. Bu da enerjisi düşük, tebessüm dahi etmeyen, yorgun çalışanlar yaratıyor. Bu problemi gören şirket yöneticileri de 'müzik ruhun gıdasıdır' deyip düzenledikleri müzik organizasyonlarıyla bir yandan takım çalışması yaptırıp bir yandan da motivasyonu artırıyor.

Pop müzik repertuarı
Şirketler için çalışanlardan oluşan pop müzik koroları kuran İş'te Koro'nun Pazarlama Müdürü Serap Doğan, "Uzun süre aynı işi yapan çalışanlar belirli bir rutine girince yaratıcılıkları da ciddi anlamda azalmaya başlıyor. Bizler bu durumdan ilham alarak konservatuar mezunu profesyonellerden oluşan sanat yönetmenleri ve müzisyenler ile birlikte müziğin yaratıcılık körükleyen, pozitif etkisini şirketinizin içine taşıyoruz" dedi.

Sahne alıyorlar

Kurulan koronun çok kısa bir sürede belirli bir repertuar ile prova eşliğinde hazırlanıp çalışanların sahne almalarını sağladıklarını dile getiren Doğan, "Siz bu alınacak sahneyi ister motivasyon toplantınız, ister şirket yemekleriniz, isterse kutlama yapmak amaçlı bir organizasyonunuz için düşünebilirsiniz. Ayrıca bu konseri, şirketinizin imkânlarına göre profesyonel bir ışık ve ses sistemi ile yine profesyonel bir orkestra eşliğinde gerçekleştiriyoruz. Sahne alınacak mekan seçimini, şirketinizin tercihine göre şekillendiriyoruz. İsterseniz konseri 5 yıldızlı bir otelde, isterseniz şirketinizin konferans salonunda düzenleyebiliyoruz" bilgisini verdi.

Aidiyet duygusu gelişiyor
Birbirinden farklı karakterlerden oluşan şirket çalışanları koro çalışması ile tek bir ses haline gelerek kendi şirketlerine aidiyet duygusunu geliştiriyorlar. Eczacıbaşı, Ikea ve Otis'te koro çalışmaları yaptıklarını belirten Doğan, hem çalışanlardan hem de şirketlerden gelen taleple birlikte bu işin hızla yaygınlaşacağını söyledi.

Çalışanlar, haftada bir gün mesai bitiminden sonra 1.5 saat çalışıp hazır hale geliyorlar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş verimi düştü, imdada müzik yetişti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN