Atamalar

Giriş Tarihi: 1.2.2015
Atamalar
Türkölmez'e ikinci koltuk
Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketinin genel müdürlüğü görevini yürüten Taylan Türkölmez, mevcut görevine ek olarak, Allianz Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü oldu. İş yaşamına 1991 yılında Yapı Kredi Emeklilik'te başlayan Türkölmez, Boğaziçi Üniversitesi, İktisadi İdari İlimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunu. Türkölmez, yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü'nde tamamladı.
Ereteam'E Genel Müdür
Sektörde 20 yıllık deneyime sahip Gökhan Nalbantoğlu, Ereteam Genel Müdürü oldu. Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik ve Endüstri Mühendisliği Bölümleri'nden mezun Nalbantoğlu, yüksek lisansını yine aynı üniversiteden Endüstri Mühendisliği üzerine aldı. Kariyerine 1992 yılında Siemens - Nixdorf'ta Teknik Yönetici Asistanı olarak başlayan Nalbantoğlu daha sonra HP, SAS ve IBM'de yöneticilik yaptı.

Microsoft'ta görev değişimi

Microsoft Ortadoğu ve Afrika Bölgesi İş Geliştirme Müdürü KOBİ Segmenti görevine İpek Baykurt atandı. Microsoft Türkiye'de 2004 yılında Orijinal Ürün Üreticileri Departmanı'nda Dağıtım Yönetimi ve İş Geliştirme alanlarından sorumlu olarak göreve başlayan Baykurt'un görevine getirilen Sarper Saraçoğlu, Microsoft Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Kanal Pazarlama Direktörü'ydü. PepsiCo Satış ve Pazarlama, Frito Lay ve Kraft Foods'ta 15 yıllık profesyonel deneyime sahip.

Aşar, Oxygen Consultancy'de

Alman Allgeier Holding tarafından 2012 yılında çoğunluk hisseleri satın alınan insan kaynakları yönetim danışmanlığı şirketi Oxygen Consultancy'e yeni Genel Müdür olarak Zeynep Doğrul Aşar atandı. Bilkent Ekonomi mezunu Aşar, kariyerine Profil International ve Ray&Berndtson İstanbul ofisinde araştırma müdürü olarak başladı. Aşar, Oxygen Consultancy'e katılmadan önce, Royal Executive Search'te yönetici olarak çalışıyordu.

GuIdi, Sanofi Genel Müdürü

Sanofi Grubu'nun Genel Müdürlüğü görevine, 1 Ocak 2015 tarihi itibarıyla Fabrizio Guidi atandı. 1999'da Ares Serono'da kariyerine başlayan Guidi, staj yaptıktan sonra nöroloji ürün müdürü olarak Sanofi Synthelabo İsviçre'de göreve başladı. Son olarak Sanofi İsviçre'nin Pazarlama ve Satış Direktörü olarak çalışan Guidi, biyokimya alanında Zürih Federal Enstitüsü'nde master ve PhD derecesine sahip, Giudi, aynı üniversitede MBA derecesi de yaptı.

Shell&Turcas'ta Faber dönemi

Shell & Turcas Petrol'ün CEO ve Perakende Satışlar Genel Müdürlüğü görevine Felix Faber atandı. Faber, Türkiye'deki yeni görevini, 2011 yılından beri bu sorumluluğu üstlenen ve geçtiğimiz yıl kasım ayında Royal Dutch Shell Avrupa ve Güney Afrika Perakende Satışlar Başkan Yardımcısı görevine atanan Jacek Dziembaj'dan devraldı. Shell bünyesinde daha önce Madeni Yağlar Kuzey Avrupa Genel Müdürlüğü görevini yürüten Felix Faber, satış ve pazarlama alanlarında geniş bir tecrübeye sahip.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN