Atamalar

Giriş Tarihi: 15.2.2015
Atamalar
3M'E FİNANS DİREKTÖRÜ

2010'dan beri 3M Türkiye'de Finans Direktörü olarak görev yapan Volkan Metin, 3M Global Tedarik Zinciri Finans Müdürlüğü pozisyonuna atandı. Şirketin yeni Finans Direktörü ise, Simla Tarkan oldu. İstanbul Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olan Metin, 2009'da Kelley School of Business'ten MBA derecesi aldı. 1992'de denetçi olarak iş hayatına atılan Metin, 3M Türkiye'ye katılmadan önce Medina Turgul DDB'de CFO'luk görevini yürüyordu.

N11.COM İK 'DA AKAT DEVRİ

n11.com Kıdemli İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine M. Ozan Akat getirildi. Ağırlıklı olarak telekom sektöründe görev yapan Akat, son olarak Türk Telekom'da İK Direktörlüğü'nü yapıyordu. Anadolu Üniversitesi İşletme mezunu Akat, Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans programını (Executive MBA) tamamladı. Profesyonel kariyerine Avea'da İK departmanında başlayan Akat, sırasıyla DHL, Eli Lilly and Company ve Oger Telecom'da İK departmanlarında görev aldı.

HOLLAND GROUP TEKEŞ'E EMANET


Geçtiğimiz aylarda Türkiye ofisini açan Holland Group'un Türkiye ofisi Pınar Tekeş'e emanet. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun olan ve Dokuz Eylül Üniversitesi'nde MBA yapan Tekeş, İK ihtisasını ise İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü'nde tamamladı. Tekeş, bugüne kadar İzmir Ticaret Odası, Prometheus Turkey, Adecco gibi kurum ve firmalarda yönetsel roller üstlendi.

AIR FRANCE -KLM'DE ATAMA


2009'dan beri RedBull bünyesinde görev yapan Umut Çaynak, Air France-KLM Türkiye'ye Satış Direktörü olarak atandı. İTÜ İnşaat Mühendisliği ve Bilkent Üniversitesi İşletme eğitimi alan Çaynak, Procter&Gamble'da iş hayatına başladı. Çaynak, 2009 yılından bu yana RedBull Bölge Satış Müdürü ve son olarak da Ticari Pazarlama Kanal Müdürü olarak görev yaptı.

DEDEMAN'A MALİ DİREKTÖR


Abdurrahman Toprak, Dedeman Otelleri'ne Mali İşler Direktörü olarak katıldı. Marmara Üniversitesi İşletme mezunu Toprak, iş hayatına Topaz Dış Ticaret'te başladı. Toprak sırasıyla, Mersin Hilton, Degere Foreign Trade, Adana ve Mersin HiltonSA, Hilton Garden Inn Kütahya ve Şanlıurfa'da üst düzey yöneticilik yaptı. Toprak, yeni görevinde Dedeman Otelleri'nin Mali İşleri'nden sorumlu olacak.

SAMSUNG'DAN ÜÇ TRANSFER

Samsung'dan İrfan Kayol, Emre Elçin ve Serkan Gönen, Reeder bünyesine katıldı. Balıkesir Üniversitesi Elektronik mezunu İrfan Kayol; Albim Bilişim, Canon ve Koyuncu Elektronik, Eskişehir ve İstanbul Üniversitesi mezunu Emre Elçin; Vatan Bilgisayar ve Astel Elektronik, İstanbul Üniversitesi İşletme mezunu Serkan Gönen ise Koyuncu Elektronik, Digicom ve Kont Bilişim'de görev aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN