Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir mola verip farkınızı yaratın

Giriş Tarihi: 15.2.2015
Bir mola verip farkınızı yaratın
MCT Danışmanlık tarafından bu yıl 20'incisi düzenlenen İnsan Kaynakları Zirvesi'nde çalışanın manevi tarafı ele alındı. Çalışanı mutlu etmek ve verimini artırmak için yabancı konukların da tavsiyelerde bulunduğu zirvede, "Sahne Senin Varlığınla Fark Yarat" teması işlendi.
SHRM Küresel İş Geliştirme Bölümü Başkan Yardımcısı Howard Wallack: "İnsanlarla önem verdikleri konular arasında bağlantı kuramazsınız, iş konusunda da kuramazsınız. Soru sorun ve dünyanın neresine giderseniz gidin o ülkenin temel cümlelerini bilin. Kendinizi açın. Her toplumun kültür ve normlarını öğrenmeye çalışın ve ritüellerine önem verin."
Nelson Mandela'nın danışmanı Martin Kalungu-Banda: "Bir mola verip etrafa bakabilirsek fark yaratabiliriz. Kendimizi varlığımızın ötesine geçiriyoruz. Modern eğitim bizi tuzağa düşürüyor. Sadece beyin değil, kalbimizle de düşünmeliyiz."
Dünyaca ünlü futbol takımlarının menajerlerinden öğrendiklerimizi liderlere uygulayan Mike Carson: "Sürdürülebilir liderlikte takımlar sürekli değişse bile lider en üst seviyede yine lider olmaya devam eder.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir mola verip farkınızı yaratın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN