Atamalar

Giriş Tarihi: 12.4.2015
Atamalar
Allianz'da Aras dönemi
Allianz Türkiye'nin yönetim kurulu üyeliğine Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güler Aras getirildi. Aras, YTÜ'de başladığı akademik kariyeri süresince dekanlık, enstitü müdürlüğü, senato ve üniversite yönetim kurulu üyeliğinin yanı sıra, İngiltere`de DeMontfort Üniversitesi Leicester Busines School'da ve Malezya'da Sains Malaysia Üniversitesi'nde, son olarak da 2014-2015 döneminde Washington'da, Georgetown Üniversitesi'nde McDonough Schooll of Business`de misafir profesör olarak görev aldı.

GEMEAT'i Soyal yönetecek

Ortadoğu, Afrika ve Türkiye (MEAT) bölgesinde yeni organizasyonunun duyurusunu yapan GE Aydınlatma, Erdem Soyal'ı Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölgesi Genel Müdürü olarak görevlendirdi. Kariyerine Hollanda hükümeti için danışmanlık yaparak başlayan Soyal, daha sonra Türkiye, Doğu Avrupa ve Asya Pasifik bölgesinde aydınlatma alanında çalıştı. Elektrik mühendisi olan ve Hollanda'daki Tilburg Üniversitesi'nden İşletme dalında Yüksek Lisans derecesi alan Soyal, GE'ye katılmadan önce Dubai'de ve büyüyen pazarların olduğu bölgede aydınlatma çözümleri ve hizmetlerine yönelik iş geliştirme stratejilerinden sorumlu olarak görev yaptı.

Sanofi'ye işbirliği müdürü

Sanofi Türkiye'de Proje Yönetim Müdürü olarak çalışan Meltem Selçuk, Kamu-Özel Sektör İşbirlikleri Müdürü olarak atandı. Ortadoğu Teknik Üniversitesi İktisat mezunu Selçuk, Ekonomi ve Finans alanındaki yüksek lisansını TEV bursiyeri olarak İngiltere York Üniversitesi'nde tamamladı. Kariyerine Türkiye İş Bankası Teftiş Kurulu'nda başlayan Selçuk, Sanofi Türkiye'ye 2007 yılında İç Kontrol Uzmanı olarak katıldı. Selçuk ayrıca 2012-2013 yılları arasında şirketin harcama yönetim sisteminin Türkiye'de devreye alınması projesini yönetti.

Bilyoner'e finans yöneticisi

Bilyoner.com'da Finans Genel Müdür Yardımcılığı görevine Gülseren Özer getirildi. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü ile Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu Özer, kariyerine PricewaterhouseCoopers Vergi Departmanı'nda başladı. Ardından P&G'de çalışan Özer, bilyoner. com'da muhasebe ve vergi müdür olarak görev yapıyordu.

Borsa İstanbul'a GM yardımcısı

Borsa İstanbul'un Genel Müdür Yardımcılığı görevine Adnan Metin atandı. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu Metin, sırasıyla Elan Danışmanlık, BSP Danışmanlık, Ülker Bizim, İnnova Yönetim Danışmanlık'ta çalıştıktan sonra İTO, THY YK danışmanlığı ile yine THY'de CIO olarak görev yaptı.

Asya'dan da sorumlu olacak

Metro Properties Asya Bölgesi Müdürü ve Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Gündüz Bayer oldu. Eğitimini Almanya'da tamamlayan Bayer, şirketin Asya ve Türkiye operasyonlarını yönetecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN