Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstihdamda cinsiyet ayrımı 10 yılda %25 azalacak

Giriş Tarihi: 6.9.2015
İstihdamda cinsiyet ayrımı 10 yılda %25 azalacak

G20 üyesi ülkeleri 2025 yılına kadar istihdamda cinsiyet farkını yüzde 25 oranında azaltmak için Ankara'da bir araya gelip deklarasyon imzaladı

G20 üyesi ülkelerdeki işverenleri temsilen B20 ve çalışanları temsilen L20'nin önde gelen isimleri, istihdamın artırılması, büyümenin canlandırılması ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi amacıyla Ankara'da düzenledikleri törende ortak bir deklarasyona imza attı. Deklarasyonda, G20 hükümetlerine genç işsizliğini kararlılıkla ele almaları ve 2025'e kadar istihdamda cinsiyet farkını yüzde 25 azaltma hedefine katkıda bulunmaları yönünde çağrı yaptı. Deklarasyonda ayrıca istihdamı artıracak makroekonomik tedbirlerin ve kayıtlı ekonominin teşvik edilmesini sağlayacak bir dizi önlemin de en hızlı şekilde alınması gerektiğine dikkat çekildi.

GENÇ İŞSİZLİK KABUL EDİLEMEZ
İşveren ve işçi temsilcileri, imza attıkları deklarasyon ile dünyada genç işsizliğinin kabul edilemez bir boyuta geldiğine dikkat çekti. G20 hükümetlerine sunulan ortak metinde; genç işsizliğinin çözümünde özel sektör kadar hükümetlerin de somut tedbirler alması gerektiği vurgulanarak, hükümetlerin sosyal ortaklarla birlikte istihdama yönelik hedeflerin ve temel performans göstergelerinin geliştirilmesinin her aşamasında görev alması gerektiği hatırlatıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstihdamda cinsiyet ayrımı 10 yılda %25 azalacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN