Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atamalar

Atamalar
DuPont'un Yeni CEO'su Breen

DuPont, Edward D. Breen'i YKB ve CEO olarak atadı. Breen, Tyco International'da İcra Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Tyco'dan önce, Breen Başkanlık ve Baş Operasyonlar Direktörlüğü de olmak üzere Motorola'da, Yönetim Kurulu Başkanlığı, Başkanlık ve İcra Kurulu Başkanlığı da olmak üzere General Instrument Corporation'da üst düzey yöneticilik görevleri üstlendi.

Ak sigorta'ya teknik genel müdür

Rauf Orkun Gücük, Aksigorta Teknik Genel Müdür Yardımcılığı'na atandı. Bilkent Üniversitesi İşletme mezunu Gücük, ABD'deki Wake Forest Üniversitesi'nde MBA yaptı. Zurich Finansal Hizmetler'de yöneticilik yapan Gücük, Zurich Sigorta Teknik Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı'nın ardından en son Groupama Sigorta Teknik Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

AllIanz Türkiye'ye yeni CEO

AllIanz Türkiye'nin CEO'su Aylin Somersan-Coqui oldu. Davidson College Ekonomi ve Almanca mezunu Coqui, yüksek lisansını Harvard Üniversitesi İşletme bölümünde tamamladı. Morgan Stanley, Allianz Global Investors, PIMCO'dan sonra Türkiye'deki çalışma yaşamına Ocak 2013'te Allianz Sigorta'da başladı. Aylin Somersan-Coqui'den boşalan CFO koltuğuna ise, Ersin Pak geçecek.

Roche'a yeni İK Direktörü

Roche İlaç Türkiye İK Direktörlüğü'ne Özlem Salur atandı. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji mezunu Salur, Keller Graduate School'da İK yüksek lisansı yaptı. Egon Zehnder, Parexel, Hilton, Conrad'da görev aldı. Salur, en son PepsiCo'da Avrupa Kıdemli Yetenek Kazanım Direktörlüğü görevini yürütüyordu.

Yayla, TPF'nin Koordinatörü oldu

Zafer Yayla, Türkiye Perakendeciler Federasyonu'nun (TPF) yeni genel koordinatörü oldu. Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği mezunu Yayla, yüksek lisansını (MBA) Maltepe Üniversitesi'nde tamamladı. Halen Acıbadem Üniversitesi Sağlık Yönetimi Yüksek Lisansına devam eden Yayla, Unilever, Danone Kazakistan, Simar marketler zincirinde yönetici olarak çalıştı.

Türkiye Finans'a GM yardı mcısı

Türkiye Finans, Hazine'den Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı'na Hakan Uzun atandı. ODTÜ Makina Mühendisliği mezunu Uzun, ABD'de University of Illinois'te yüksek lisans yaptı. Körfezbank'ın ardından ING Bank Türkiye'de Hazine'den Sorumlu Grup Müdürü olarak görev yapan Hakan Uzun, Ekim 2011 tarihinde ise Türkiye Finans ailesine katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN