En yüksek zam yazılımcılara

Yapılan araştırmaya göre 2016'da en yüksek maaş zammını yazılımcılar alacak

Giriş Tarihi: 29.11.2015
En yüksek zam yazılımcılara
Teknoloji sektörü hayatın içine girdikçe bu alanda çalışan, ürün geliştiren, tasarım yapan kişiler de çalışan zamlarından en büyük payı kapıyor. Hay Group tarafından Ağustos- Kasım ayları arasında Türkiye'deki bin 387 şirketteki 714 bin 832 çalışana ilişkin 51 farklı sektörden toplanan verilere gör, yazılım sektörü çalışanlarının maaşlarına 2016 yılında yüzde 10 oranında zam yapılacak. Bu tüm meslek gruplarına göre en yüksek oran. Raporda e-ticaret sektörü çalışanlarının yüzde 9.5, teknoloji ile elektrik-elektronik sektörü çalışanlarının yüzde 8 oranında zam alacakları tespit edildi.

KALİFİYE ELEMANA CAZİP MAAŞ
Son tüketicinin sektöre olan talibe bu alanda iş yapan elemanları da daha değerli hale getiriyor. Dolayısıyla yetenekli çalışanı elde tutmak isteyen firmalar da kesenin ağzını açıyor. Uluslararası ve büyük firmaların Türkiye'de yürüttükleri operasyonlar için kalifiye ve iyi eğitim almış yeni mezun gençlere cazip maaşlar verebildiğine dikkat çeken Hay Group Türkiye Genel Müdürü Gökhan Toğrul, teknoloji sektöründe son yıllarda artan istihdamın, teknoloji devleri tarafından kontrol edildiğini vurguladı.

ÜCRETLER BİRKAÇ YILDA DAHA DA ARTACAK
Gökhan Toğrul, sektöre yansıyan ücret artışının önümüzdeki yıllarda daha da yükseleceğini belirtti. Bu yatırımın Türkiye'de teknoloji sektörünün gelişimi için önemli olduğunu vurgulayan Toğrul, orta ölçekli yerli şirketlerin de zaman içinde bu doğrultuda hareket edeceğine inandığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En yüksek zam yazılımcılara
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN