Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atamalar

Giriş Tarihi: 6.12.2015
Atamalar
Faceboo k'a ülke direktörü

Derya Özkaya Matraş, Facebook'un Türkiye Ülke Direktörü oldu. BÜ Elektrik- Elektronik Mühendisliği mezunu olan Matraş, Columbia Business School'da MBA yaptı. Oliver Whyman ve McKinsey&Company'de görev alan Matraş, en son Doğan Holding'de Başkan Yardımcısı'ydı.

Türk Telekom'a iki yeni direktör


Türk Telekom Grubu'nda Sabriye Gözde Çullas Yatırımcı İlişkileri Direktörü, Özgür Ay ise Self Servis Kanallar ve Proje Yönetimi Direktörü oldu. ODTÜ Endüstri Mühendisliği mezunu olan Çullas, en son Arçelik'te Yatırımcı İlişkileri Müdürü olarak görev yapıyordu. YTÜ İnşaat Mühendisliği'nde yüksek lisansını tamamlayan Ay ise, n11.com'da üst düzey yöneticiydi.

Vodafone İrlanda'ya Türk yönetici


2009'da Vodafone Türkiye'ye katılan, geçen yıl şirketin Almanya Bireysel Pazarlama Direktörlüğü'ne getirilen Lütfullah Kitapçı, İrlanda Bireysel Satış ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı oldu. Kitapçı, Harvard Business School Genel Yönetim Programı'nı tamamladı.

Pronet'e yeni CFO: Fikret Cömert


Güvenlik firması Pronet'in yeni CFO'su Fikret Cömert oldu. ODTÜ İşletme mezunu Cömert, İngilizce muhasebe ve finansman dalında yüksek lisans yaptı. Sabancı'da 20 yıl çalıştıktan sonra 2013 başına kadar Kordsa Global'de CFO görevini yürüten Cömert, Eti Gıda Grubu Finans Grup Başkanı olarak çalıştı.

Saray'a genel müdür


Saray'ın yeni genel müdürü Ramazan Sümer oldu. Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu Sümer, iş hayatına Mis Süt'te başladı. Nestle Doğu Afrika'dan sorumlu İş Geliştirme ve Ülke Müdürü olarak görev alan Sümer BTX İçecek ve Gıda, G2M Dağıtım'da yöneticilik yaptı.

Nurol GY O'ya genel müdür


Samim Hatipoğlu, Nurol GYO Genel Müdürü oldu. Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu Hatipoğlu, yüksek lisansını ABD'de tamamladıktan sonra Alarko'da kariyerine başladı. Bir süre yöneticilik yapan Hatipoğlu, Alman ve Fransız ortaklı işletmeler kurdu. Hatipoğlu, 2011'den bu yana kendi şirketi Kronos'u yönetiyordu.

EMA Yalçınkaya'ya emanet


Medikal teknoloji şirketi BD Türkiye, Türkiye ve Ortadoğu Kamu İlişkileri Direktörü Özlen Yalçınkaya'nın, sorumluluk alanını genişletti. Yalçınkaya bundan böyle şirketni EMA (Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Africa) Bölgesi'nden sorumlu Kamu İlişkileri Direktörü. Yalçınkaya, kamu ilişkileri alanında 15 yıllık deneyime sahip.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN