Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gündemi bilmeyene terfi yolu kapalı

Giriş Tarihi: 20.12.2015
Gündemi bilmeyene terfi yolu kapalı

Gerçeklik algısı kayan yeni nesili fark eden İnci Deri, çalışanlarına "Bir sergi gez, bir kitap oku" şartı getirdi. Aksi takdirde çalışanlar terfi alamıyor

Şirketlerin bütçelerinde gün geçtikçe daha ciddi paylar alan eğitim harcamaları çoğu zaman kalıplaşmış programlara sıkışıp kalıyor. Aynı firmalarla çalışıp onların benzer eğitim paketlerine yakalanan çalışanlar da her geçen gün aynılaşıyor. Dolayısıyla ayrışmak için dev bütçeler harcayanlar aynılaşmaktan kurtulamıyor. Arada açığı görüp 'gerçek hayatla' bağ kurmayı başaran firmalar ise daha mutlu çalışanlar yaratıyor.

DAHA BARIŞÇIL OLDULAR
İnci Deri de bu firmalardan biri. İnci Deri Tüm Ticari Faaliyetlerden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Zeynep Çalıştıran, şunları söylüyor: "Kişiye özel eğitimlere başladığımızda gördük ki yeni nesil gündemi hiç takip etmiyor. Arkadaşlarının söylediklerini, sosyal medyadan gördüklerini şeyleri mutlak doğru olarak kabul ediyorlar. En çok diziler ve futbolla ilgileniyorlar. Bu noktada eğitimden önce dünya görüşlerini genişletmek için bir şey yapmamız gerektiğine karar verdik. İki grup hazırladık: Fark Yaratanlar ve Başarıya Koşanlar. Mağaza çalışanlarını Başarıya Koşanlar grubuna aldık. Ve dedik ki başarıya koşamayan kimse terfi alamaz. Bunun şartı da her ay bir film izleyip bir kitap okuyacak ve bunu bize bir rapor halinde anlatacak. Sonra bunu geliştirdik." Bu hamleyle çalışanların daha barışçıl olmayı öğrendiklerini ve verimlerinin arttığını ifade eden Çalıştıran, "Hayatında ilk defa sergi gezen, ilk kez tiyatroya giden, Nişantaşı'nı ilk kez görenler oldu" dedi.

GURURLA ANLATIYORLAR
Programa katılanların kendilerine daha çok güvenmeye başladığını belirten Çalıştıran, "Her etkinlik sonrası daha çok gururlanıyorlar. Yaptıklarını diğer arkadaşlarına da anlatıyorlar. Geliştiklerini gördükçe mutluluğumuz katlanıyor" diyor. Bu arada 2012'de kişi başı 2-3 saat eğitim verirken bu rakamı 12 saate çıkardıklarını ifade eden Çalıştıran, "2016'da hedef 24 saat" diyor.

TERFİ ŞARTLARI
5 köşe yazarı okunacak.
Seyahat edilecek.
Bir AVM gezilecek.
Nişantaşı, Karaköy, Bağdat Caddesi'nde bir gün geçirilecek.
Her ay bir film izlenecek, bir kitap okunacak, bir sergi gezilecek, bir sahne sanatları performansı izlenecek.
Instagram'da belirlenen isim ve kurumlar takip edilecek.

GÖNÜLLÜ YARDIM İŞİ
Çalışanların gönüllü yardım işlerine katılması için onları teşvik ettiklerini ifade eden Zeynep Çalıştıran, "Bu tip işlerde çalışanlara ücretli izin veriyoruz" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gündemi bilmeyene terfi yolu kapalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN