Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğlence yöneticileri aranıyor!

Yaz demek eğlence demek. Yeni sezona hazırlanan eğlence sektörü avukat, mimar, mühendis, finans ve pazarlama yöneticileri arıyor

Eğlence yöneticileri aranıyor!
Konserlerden vizyon filmlerine, etkinliklerden organizasyonlara kadar dev bir sektör haline gelen eğlence pazarı, büyüyen iş hacmini ve ekipleri yönetecek müdürler arıyor. Tabi bu yöneticiler üniversitelerin sadece sinema, radyo, TV bölümlerinden mezunlarla sınırlı değil. Türkiye Etkinlik ve Eğlence Sektörü Derneği (TESDER) Başkanı Fırat Kasapoğlu, "Sektörde avukat, mühendis, mimar, finans ve pazarlama uzamanlarına da ihtiyacımız var. Telif avukatı, bir sahnenin, setin kurulması için yetkin bir mimar, tekniik altyapı için bir mühendis, bütün parasal işleri A'dan Z'ye bilecek ve denetimini yapacak bir finans uzmanı, tüketici eğilimlerini inceleyecek sosyolog eksiğimiz çok büyük. Dolayısıyla bu sektörde yönetici çıkarmak da kolay olmuyor" diye konuştu.

ALAYLILAR ŞİRKET KURDU
Yönetici olarak yetişenlerin kendi işlerini kurup patron olduklarını ifade eden Kasapoğlu, "Mevcut yöneticileri bu şekilde kaybediyoruz. İşini iyi yapan bu sektörden çok iyi para kazanabilir" dedi. Eğlence sektöründe kazanmak için iyi derecede İngilizce, internet hakimiyeti, sabır ve iş disiplininin şart olduğunu dile getiren Kasapoğlu, 1-2 saatlik konser için 6 ay önceden çalışmaya başladıklarını ve bu süreçte birlikte yürüyecekleri kalifiye insanlara aradıklarını söyledi. Özellikle telifle ilgili alanın çok hızlı büyüdüğünü ifade eden GNL Entertainment'ın Kurucusu Alp Çağrı Günal ise, internetin sektörü dönüştürdüğünü, dijital dünyaya da hakim uzman insanlara ihtiyaç duyduğunu belirtti.

EĞLENCE YÖNETİCİSİ YETİŞTİRECEKLER
Türkiye'nin ilk eğlence yönetimi sertifika programı Entertainbiz'i hayata geçirdiklerini dile getiren GNL Entertainment Genel Müdürü Tülin Çetiner Günal ise, İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampusu'nda 5 Mart'ta başlayacak programda eğlence sektörüne profesyoneller yetiştireceklerini kaydetti. "Program 30 Nisan tarihine kadar toplam 104 saat ve 8 hafta devam edecek" diyen Günal, programa üniversitelerin 3 ve 4'üncü sınıf öğrencileri, eğlence sektöründen hizmet satın alımı yapan şirketlerin kurumsal iletişim çalışanları, genç profesyoneller ve orta-üst düzey yöneticilerin katılabileceğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğlence yöneticileri aranıyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN