Atamalar

Giriş Tarihi: 8.5.2016
Atamalar
Paksoy, İhlas'ın CEO'su oldu İhlas Holding'in CEO ve İcra Kurulu Başkanı Cahit Paksoy oldu. İTÜ Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği mezunu Paksoy, İsveç'te master yaptı. İstanbul Üniversitesi İktisadi Enstitüsü'nde doktora yapan Paksoy, Marmara Inc., Turktel, AYCELL, Türk Telekom, AVEA ve Yıldız Holding'de çalıştı.

Toros Tarım'a genel müdür
Toros Tarım'ın Genel Müdürlüğü'ne Hakan Göral getirildi. Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu Göral, Marmara Üniversitesi'nde Endüsri Mühendisliği yüksek lisansı yaptı. Koç Holding, Mako Elektrik, Döktaş Döküm ve Components 'de çalışan Göral en son İnci Holding'de CEO ve İcra Kurulu Başkanlığı yapıyordu.

IBM Türk'e genel müdür
IBM Türk Ülke Genel Müdürü Defne Tozan oldu. IBM Türk eski Genel Müdürü Isabel Gomez Cagigas ise IBM Global Teknoloji Hizmetleri Ortadoğu ve Afrika Genel Müdürü olarak atandı. ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği mezunu Tozan, 2008 yılında IBM Global Teknoloji Hizmetleri'nde çalışmaya başladı.

SOCAR Türkiye'de görev değişimi
SOCAR Yatırımlar Genel Müdür Yardımcısı olarak Bakü'de görev yapan Zaur Gahramanov, SOCAR Türkiye genel müdürlüğüne getirildi. Kenan Yavuz ise CEO'luk görevinden ayrılırken, yeni dönemde grup şirketlerindeki yönetim kurulu üyeliklerini devam ettirecek.

Sabancı'da yeniden yapılanma
Sabancı Holding, bünyesindeki Sanayi Grup Başkanlığı ve Çimento Grup Başkanlığı organizasyonlarını Sanayi Grup Başkanlığı çatısı altında birleştirdi. Sanayi Grup Başkanlığı görevini Mehmet Hacıkamiloğlu yürütecek. Sanayi Grup Başkanı Mehmet Pekarun ise, özel projelerden sorumlu CEO Danışmanı olarak görev yapacak.

Eczacıbaşı'na sağlık grup başkanı
Elif , Topluluğu Sağlık Grubu Başkanlığı'na atandı. İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu Çelik, Deva Holding'den sonra Eczacıbaşı'nda farklı pozisyonlarda görev aldı. Çelik, son olarak Eczacıbaşı-Baxalta Genel Müdürlüğü görevini yürütüyordu.

Kibar Holding'e IT bölüm başkanı
Kibar Holding'in Bilgi Sistemleri Bölüm Başkanlığı görevine Hakan Korkmaz getirildi. İTÜ Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği mezunu Korkmaz, Michigan'da elektrik mühendisliği mastırı yaptı. Korkmaz Ereğli Demir Çelik, Karma International, Connectus Software, Aksa Akrilik, Akkök, Aktek ve Tofaş'ta görev aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN