Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de eğitim ’de istihdam

Giriş Tarihi: 3.7.2016
Türkiye’de eğitim Çin’de istihdam
Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 'nin en çok istihdam sağlayan ilk 10 şirketinden biri seçilen TAB Gıda, 1.000'e yakın restoranında 20 bin kişiyi istihdam ediyor. 'deki 500 restoranda da yaklaşık 10 bin kişiye istihdam sağladıklarını belirten TAB Gıda İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Asok, "Eğitim bizim olmazsa olmazlarımız arasında. Örneğin 'deki restoranlarımız için Çinli ve Türk çalışanlarımız 3-4 ay boyunca Türkiye'de eğitim gördüler. Toplam 20 Türk, Çin'deki restoranlarımızda çalışıyor. Bu çalışanlarımızın yarısı Çin'de eğitim gördüler ve hepsi Çince konuşabiliyorlar. Bu stratejiyle know-how'ımızı yurtdışına taşımış olduk. Ayrıca, onlar için de uluslararası kariyer imkanı yaratmış oluyoruz" diye konuştu.

6 BİN KADIN ÇALIŞIYOR
Çalışanların yüzde 33'ünün kadın olduğunu vurgulayan Asok, "Kadınların iş hayatında daha çok yer almalarının hem ülke ekonomisine hem de büyüme hedefimize büyük katkısı olduğuna inanıyoruz. Yalnızca restoran kadrolarındaki poziyonlarda değil, merkez yönetimde de daha fazla kadın çalışanımızın olması yönünde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Mevcut çalışanlarımızın yüzde 33'ü, yani 6000'e yakını kadın; bu oranı bu sene yüzde 40'a çıkarmayı hedefliyoruz" dedi. Kurumda 350'ye yakın da engelli çalıştırdıklarını vurguşayan Asok, TAB Gıda'nın kurduğu TAB Akademi'nin de Avrupa'ya örnek olduğunu kaydetti.

ÇALIŞAN SAYISINI ÜÇE KATLAYACAK
TAB Gıda'nın 2016 yılında yüzde 20 büyüme hedefi var. 2016'da Türkiye'de 100, Çin'de 200 olmak üzere toplam 300 restoran açmayı planlayan şirket, 2019 yılına kadar yaklaşık 800 milyon dolar yatırım yaparak, Çin ve Türkiye'deki restoran sayısını 3 bine çıkaracak. Bu da 60 bin çalışan anlamına geliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye’de eğitim Çin’de istihdam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN