Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atamalar

Giriş Tarihi: 25.9.2016
Atamalar
YORGANCIOĞLU'NA YENİ GÖREV
Mey / Diageo CEO'su Galip Yorgancıoğlu'na Diageo Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) Bölgesi ülkeleri de bağlandı. Boğaziçi Üniversitesi İşletme mezunu Yorgancıoğlu, iş hayatına Philip Morris 'de başladı. Daha sonra Diageo Güney Doğu Avrupa Pazarlama Direktörü, Coca-Cola ve Avrasya Pazarlama Direktörü görevlerinde de bulunan Yorgancıoğlu, bir dönem de Burger King'in Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürüttü.

AKBANK'A GM YARDIMCISI
Akbank Direkt Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı'na Tolga Ulutaş getirildi. İTÜ İnşaat Mühendisliği mezunu Ulutaş, San Diego Üniversitesi'nde MBA yaptı. Digital Equipment Corparation, Vestel, SEMA Group ve Atos Origin şirketlerinde çalışan Ulutaş, en son Accenture Danışmanlık'ta Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.

GSK 'YA GELECEK CEO 'SU
GSK gelecek CEO'su olarak Emma Walmsley'i açıkladı. Mevcutta GSK Tüketici Sağlığı CEO'su olarak görev yapan Walmsley, yeni görevlendirme ile birlikte firmanın ilk kadın yönetim kurulu başkanı oldu.

ACCENTURE'DA BAYRAK DEĞİŞİMİ
Accenture Türkiye'nin Genel Müdürü Dilnişin Bayel oldu. ODTÜ İşletme mezunu Bayel, 2008'den bu yana Accenture Türkiye Finans Sektörü Lideri ve Yönetici Ortağı olarak görev yapıyordu. Bayel, genel müdürlük görevinin yanı sıra Ortadoğu, Afrika, Rusya, Türkiye Bölgesi 'İnsan Kaynağı ve Yetenek Çeşitlilik" liderliği yönetimini de sürdürecek.

ALLIANZ'A GENEL MÜDÜR YARDIMCISI
AllIanz Türkiye'nin pazarlama genel müdür yardımcılığına Okan Özdemir getirildi. İstanbul Üniversitesi İşletme mezunu Özdemir, European School of Management and Technology'de İşletme yüksek lisansı yaptı. Barem Research International'da işe başlayan Özdemir, 2001'de Allianz Türkiye'ye katıldı.

ITTELLIGENCE'A CEO ITELLIGENCE'IN
CEO'luk görevine Dr. Abdülbahri Danış atandı. Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu Danış, Boğaziçi Üniversitesi İşletme yüksek lisansı ve aynı üniversitede pazarlama doktorası yaptı. İş hayatına Shell'de başlayan Danış, SAP, THY ve Temenos'ta görev aldı.

KPMG HUKUK EKİBİNE YENİ ORTAK
Yusuf Gökhan Penezoğlu, KPMG Türkiye Vergi Bölümü Hukuk Şirket Ortağı oldu. Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Penezoğlu, İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde yüksek lisans yapıp, Robert Kennedy College'da da lisans sonrası diploması aldı. İş hayatına Arthur Andersen'de başlayan Penezoğlu, Ernst & Young ve Ağaoğlu Şirketler Grubu'nda görev aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN