Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençlerin motivasyonu daha yüksek

Giriş Tarihi: 6.11.2016
Gençlerin motivasyonu daha yüksek

Edenred ile IPSOS araştırma şirketinin birlikte gerçekleştirdiği ‘Çalışan mutluluğu ve motivasyonu’ araştırmasına göre Türkiye’de çalışanların motivasyonu yaş arttıkça düşüyor

Türkiye'de 600 binden fazla çalışana Ticket Restaurant Yemek Kartı, Ticket Compliments Hediye Kuponu gibi hizmetler sunan Edenred, IPSOS'la 'Çalışanların mutluluğu ve motivasyonu' konulu bir araştırma gerçekleştirdi. 15 ülkede, toplam 14 bin çalışanla yapılan, Türkiye'den de 18 yaş üzeri 800'ü aşkın çalışanın katıldığı araştırmaya göre Türkiye'de çalışanların yaşı yükseldikçe motivasyonunun düştüğü sonucu ortaya çıktı. Araştırmaya katılanlardan "Motivasyonum düşüyor" diyen 45 yaş üstü çalışanların oranı yüzde 35'iken 30 yaş altı çalışanlarda bu oran yüzde 15'te kaldı.

ÖZELDE DAHA YÜKSEK
Araştırma sonuçları Türkiye'de özel sektör çalışanlarının motivasyonunun kamu çalışanlarına göre daha yüksek olduğunu da ortaya koyuyor. "Motivasyonum artıyor" diyen özel sektör çalışanlarının oranı yüzde 27.5 iken, kamuda bu oran yüzde 20.9 ile sınırlı. Aynı araştırmanın 2015 yılı sonuçlarına bakıldığında motivasyonun arttığı görülüyor. Anketi yanıtlayanlar arasından "İşte motivasyonum düşüyor" diyenlerin ortalaması geçen yıl yüzde 35 iken bu yıl oran yüzde 24'e geriledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençlerin motivasyonu daha yüksek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN