Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziemir’de Karikatür Yarışması

Giriş Tarihi: 19.2.2015 13:48
Gaziemir’de Karikatür Yarışması
’in Gaziemir ilçesinde, bu yıl ‘Sev kardeşim’ temasıyla düzenlenecek olan Gaziemir Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamında, ‘sevgi ve barış’ konulu karikatür yarışması da düzenleneceği bildirildi.
Gaziemir ilçesinde, belediye tarafından Gaziemir Belediyesi tarafından bu yıl 18. kez düzenlenecek olan Gaziemir Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamında karikatür yarışması yapılacak. Dünya barışına katkı sağlamak ve gönüllü barış elçileri yetiştirmek amacıyla her yıl farklı temayla düzenlenen şenlik kapsamında yapılacak yarışmanın konusu, şenliğin de bu yılki teması da olan ‘Sev Kardeşim’ olarak belirlendi. Katılımcıların dünya barışı ve sevgiyi çizgilere taşıması amacıyla düzenlenen yarışmayla, çocukların çizim ve mizah yetenekleriyle karikatür kültürünün gelişmesinin amaçlandığı öğrenildi.
Yarışmaya ilkokul 3 ve 4. sınıflar ile ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri katılabileceği duyurulurken, yarışmanın son başvuru tarihinin 20 Mart olduğu ve karikatürlerin Gaziemir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne teslim edileceği belirtildi.
Öte yandan, bir yarışmacı en fazla üç adet karikatür ile yarışmaya katılabilecek. Karikatürler için en küçük A4, en büyük A3 boyutlarında resim kağıdı kullanılabilecek. Gaziemir Belediyesi, ırk, dil, din, cinsiyet ayrımcılığı yapan, şiddet ve savaş yanlısı figürler içeren, cinselliği ön plana çıkaran, özgün olmayan karikatürlerin ise yarışma dışı kalacağını açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziemir’de Karikatür Yarışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN