Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarihi Şirince St. John Kilisesi Restore Edilecek

Giriş Tarihi: 20.2.2015 16:28
Her yıl birçok yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlayan tarihi Rum evleriyle ünlü Şirince’deki St. John Kilisesi’nin restore edileceği bildirildi.
Selçuk ilçesinde, Şirince St. John Kilisesi, Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü, Selçuk Belediyesi ve İzmir Valiliği arasında imzalan protokol kapsamında 24 Şubat tarihinde restorasyon yapım ihalesine çıkıyor. St. John Kilisesinin restorasyon için harcanacak giderler İzmir Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’ndan alınan fonla karşılanacak.
Selçuk’a bağlı Şirince mahallesindeki St. John Kilisesinin kontrollüğünü İzmir Rölöve Anıtlar Müdürlüğü ve Selçuk Belediyesi teknik ekiplerince yürütülecek.
Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, St. John Kilisesinin ihalesine önümüzdeki günlerde çıkılacağını ifade ederek, "Birçok yerli ve yabancı ziyaretçilerimizin uğrak yeri olan Şirince’deki St. John Kilisesinin restorasyonuna önümüzdeki günlerde başlayacağız. Hıristiyan ve özellikle Katoliklerin çok sık ziyaret ettiği kilisenin daha sağlıklı bir hal alması ve burada ibadetlerini gerçekleştirmeleri bizim için önemlidir. Kilisenin restorasyonu için İzmir Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’ndan talep ettiğimiz fondan gelecek olan para ile karşılanacak. İnanç turizmi konusunda hızla ilerleyen kentimizin bu önemli alanlarında başlattığımız çalışmalarımız İzmir Valiliğinin desteği ile hızlı bir şekilde sonuç alacaktır” dedi.
Şirince’deki çalışmaların önümüzdeki yaz başlayacağını kaydeden Başkan Bakıcı, Şirince Çarşısında yapılması planlanan Sokak Sağlıklaştırma ve Kentsel Tasarım Projesi için de önümüzdeki günlerde ihaleye çıkılacağını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi Şirince St. John Kilisesi Restore Edilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN