Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti’den ’den 26 Koltuğa 193 Başvuru

Giriş Tarihi: 21.2.2015 19:18
Milletvekilliği aday adaylığı sürecini tamamlayan AK Parti’de ’den milletvekili olmak isteyen 193 kişi başvuru yaptı.
Bürokrat ve kamu görevlilerinin istifalarıyla 11 Şubat 2015 günü başlayan milletvekilliği aday adaylığı süreci 20 Şubat 2015 Cuma günü itibariyle tamamlandı. 26 milletvekilinin Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde İzmir’i temsil edeceği aday listesine girmek isteyen 193 kişi başvuruda bulundu. Başvuranların 36’sını kadın aday adayları, 157’sini erkek aday adayları oluşturdu. Toplam başvuru sayısının 28’i engelli statüsüne sahip adaylardan oluşuyor.
“İSTİKRAR DEVAM EDECEK”
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, Yeni Türkiye yolunda aday adaylığı sürecinde İzmir’de toplumun her kesiminden gelen başvuruların kendilerini sevindirdiğini belirterek, “Milletvekilliği aday adaylığı sürecinde görmüş olduğumuz yoğun teveccüh, Yeni Türkiye yolunda partimizin hedeflerine ulaşacağının önemli bir göstergesidir. Ülkemizin geleceğine yön verme ve istikrarlı duruşumuz, dünya çapında sağladığımız itibarın artarak süreceğinin en güçlü işaretidir. Tüm milletvekili aday adaylarımıza çıktıkları bu kutlu yolda başarılar diliyorum” dedi.
AK Parti İzmir İl Kongresinin ardından çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiklerini belirten Delican, “Aday adaylığı sürecinde Genel Merkezimiz bu süreçte en doğru tercihleri yapacak. Bizlerde adaylarımızla birlik beraberlik içerisinde çalışarak İzmir’de başarıyı yakalayacağız. Seçilecek olan milletvekili adaylarımızın Ankara ile İzmir arasındaki en sağlam köprüyü kuracağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti’den İzmir’den 26 Koltuğa 193 Başvuru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN