Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MÜSİAD’dan “Engelsiz Sanat” Konseri

Giriş Tarihi: 22.2.2015 10:48
MÜSİAD’dan “Engelsiz Sanat” Konseri
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Şubesi, down sendromlu çocuklar için yardım konseri düzenledi. MÜSİAD’ın bundan sonra birçok sosyal projede de boy göstereceğini müjdeleyen Ülkü, “Asıl amacı bu konuda halkımızı bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak olan bu konsere katkımız olsun istedik” diye konuştu.
Konser, Engelsiz Sanat sloganı ile İzmir İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. MÜSİAD İzmir Şubesi’nin düzenlediği geliri down sendromlu çocukların eksiklerini gidermek üzere kullanılacak olan konserde Mehmet Ali Susam Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi Öğrencileri Ritim Grubu gösterdiği performansla beğenildi. Engelsiz Sanat konserini ihtiyaç olan alanlarda destek olmak üzere düzenlediklerini belirten MÜSİAD İzmir Şubesi Başkanı Ümit Ülkü, “Destek konusuyla ilgili bir okulumuzdan talep geldi. Biz de bu okula destek olmayı sosyal proje kapsamında böyle bir geceyi düzenlemeyi uygun gördük. Sonuçta down sendromlu çocuklarımızla bugün başladığımız bu organizasyonu halkımızı bilinçlendirmek, bu konuya olan duyarlılığı artırmak ve bu geceden elde edilecek gelirle de ihtiyaç sahibi okula destek olmak üzere yola çıktık” dedi.
MÜSİAD’ın bundan sonra birçok sosyal projede de boy göstereceğini müjdeleyen Ülkü, “Bu geceyi renklendirmek üzere hem birkaç üniversitemizden hem de Tepecik Filarmoni Orkestrası’ndan destek aldık. Asıl amacı bu konuda halkımızı bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak olan bu konsere katkımız olsun istedik” diye konuştu.
Konserde Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi Korosu, D.E.Ü Devlet Konservatuarı Vurmalı Çalgılar Ritim Grubu da sahne alırken Tepecik Filarmoni Orkestrası ise “İlle de Mozart Olsun Projesi” ile izleyenlere güzel bir akşam yaşattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MÜSİAD’dan “Engelsiz Sanat” Konseri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN