’de Erzincan Havası Esti

Giriş Tarihi: 23.2.2015 14:18
İzmir’de Erzincan Havası Esti
’de yaşayan Erzincanlılar, Erzincan Dayanışma ve Kültür Derneği’nin düzenlediği gecede buluştu. Gecede konuşan İzmir Valisi Mustafa Toprak, Ege Üniversitesi’nde hayatını kaybeden MHP’li Fırat Çakıroğlu’na rahmet dileyerek, sağduyu çağrısı yaptı.
Erzincan Dayanışma ve Kültür Derneği’nin düzenlediği gecede İzmir’de yaşayan Erzincanlılar bir araya geldi. Vali Mustafa Toprak’ın da katıldığı geceye Erzincanlılar yoğun ilgi gösterdi. Erzincanlı olan Toprak, "Erzincan’ın tüm güzelliklerini İzmir ile harmanlayarak yaşatıyoruz" dedi.
Narlıdere Huzurevi Toplantı Salonu’nda düzenlenen geceye Vali Mustafa Toprak, Narlıdere Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, AK Parti Ekonomi İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ali İhsan Şahin, AK Parti aday adayı Ömer Sertbaş,AK Parti eski il Yönetim Kurulu üyesi Rahmi Genç,AK Parti aday adayı Ömer Sertbaş, CHP 1. Bölge aday adayı Orhan Uzun, AK Parti Narlıdere İlçe Başkanı Aslan Bilgi ve çok sayıda Erzincanlı katıldı.
VALİ TOPRAK’TAN SAĞDUYU ÇAĞRISI
Vali Toprak, konuşmasına Ege Üniversitesi’nde öldürülen Fırat Çakıroğlu’na rahmet dileyerek başladı. Toprak,"Şunu unutmamalıyız ki bizim toplum ve eğitim alanları olarak her türlü çatışmadan ve ayrışmadan uzak durmamız gerekiyor. Eğer eğitim alanı ise orada bulunma amacımıza hizmet edecek şekilde bilimsel çalışmalarda bulunmamız gerekiyor. Hissiyatımızı bir yana bırakarak her türlü farklılığı bir zenginlik sayarak kucaklamalıyız" dedi.
Konuşmasına Erzincan ile ilgili duygularını anlatarak devam eden Toprak, "Ben de Erzincan’da doğdum. Şu anda da yüzlerinizde annemi, babamı ya da kardeşlerimin yüzünü görüyorum. Bu güzellikleri yaşatmaya devam edelim" diye konuştu. Dernek Başkanı Yaşettin Demirbaş da dernek faaliyetlerinden bahsederek, Erzincanlılar arasında birlik ve beraberliğin her daim olacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir’de Erzincan Havası Esti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN