Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yargı Ve Güvenlik Muhabirleri Derneği Başkanı Mehmet İnmez Oldu

Giriş Tarihi: 23.2.2015 11:18
Yargı Ve Güvenlik Muhabirleri Derneği Başkanı Mehmet İnmez Oldu
’de çeşitli gazete ve televizyonlarda çalışan, polis, jandarma ve adliyede yaşanan olayları takip eden gazete ve televizyon muhabirleri tarafından kurulan, İzmir Yargı ve Güvenlik Muhabirleri Derneği genel kurulu yapıldı. Tek adayın yarıştığı seçimlerde Habertürk Gazetesi muhabiri Mehmet İnmez başkanlığı oy çokluğuyla seçildi.
4 yıl önce 13 kurucu üyenin başvurusuyla kurulan, İzmir Yargı ve Güvenlik Muhabirleri Derneği ilk genel kurul toplantısı Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yapıldı. Yılların deneyimli muhabiri, sürekli basın kartı sahibi olan ve halen Habertürk Gazetesi’ muhabir Mehmet İnmez’in hazırladığı yönetim kurulu listesi, genel kurul tarafından oylamaya sunuldu. Oylama sonrası, başkanlığa Habertürk Gazetesi muhabiri Mehmet İnmez, yönetim kurulu üyeliklerine Ufuk Türkyılmaz, muhabir Bahri Karataş, Arif Çayan, Ceyhan Torlak, Kadir Uğur ve Metin Burmalı seçildi.
İzmir Yargı ve Güvenlik Muhabirleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İnmez’de basın sorunlarının çözümü için öncülük yapması için hedeflenen derneğin İzmir ve Türkiye genelinde etkili olması için çalışacaklarını söyledi. Dernek yönetiminin her gazete, her düşünce ve kültüre sahip gazetecilerin birleşmesiyle oluştuğunu belirten İnmez, ’’Derneğimiz kurulduğu günden itibaren bir kitleye, siyasete veya bir kuruluşa destek veren veya hitap eden dernek değil. Her kesimden üyesi bulunan derneğimizde, farklı düşünce ve kültüre sahip gazetecileri ayrıştırmak yerine onları birleştirme yolunu seçiyoruz. Gazetecileri birleştirme yönünü seçtiğimiz için, sorunların çözümü içinde başarılı olacağımızı düşünüyoruz. Hedefimiz öncelikle gazetecilerin sorunlarını çözümü için çalışıp, planladığımız bazı projeleri de hayata geçirmek istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yargı Ve Güvenlik Muhabirleri Derneği Başkanı Mehmet İnmez Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN