Karşıya’da Miniklere Satranç Turnuvası

Giriş Tarihi: 18.3.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 18.3.2015 11:37
Karşıya’da Miniklere Satranç Turnuvası
Çocukların sosyal ve kültürel gelişimine büyük önem veren Karşıyaka Belediyesi, Çocuk Kulübü bünyesinde satranç turnuvası düzenledi.
Sağlıklı düşünen ve sorgulayan çocuklar yetiştirmek, bu amaçla satranç oyununu yaygınlaştırmak isteyen Karşıyaka Belediyesi, düzenlenen turnuva ile minikleri sevindirdi. Satranç tutkunu 60 çocuğun katıldığı turnuva sonucunda, dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi. 3 ay boyunca satranç eğitimi alan çocuklar, müsabakalarda yeteneklerini sergileme fırsatı da yakaladı. Üye sayısının binlere ulaştığı ‘Çocuk Kulübü’nde düzenlenen etkinliklerden duydukları memnuniyeti dile getiren veliler, etkinliklerin devam etmesini talep etti.
Turnuva kapsamında dereceye giren çocuklara, Çarşı Kültür Merkezinde gerçekleşen törende satranç takımı ve plaket verildi. Turnuvada 1.’lik ödülü Berke Altınyay’a, 2.’lik ödülü Barış Freed’e, 3.’lük ödülü İse Çınar Salih Şeker’e gitti. Turnuvaya katılan ve başarı gösteren tüm çocuklara katılım belgesi verildi. Karşıyaka Belediyesi Çocuk Kulübü bünyesinde 7 Nisan’da yeniden başlayacak olan satranç kursuna kayıtlar 5 Nisan’a kadar devam edecek.
Aydınlık geleceğin mimarlarının çocuklar olacağını ifade eden Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Belediye başkanı seçildiğimde, bu kenti çocuklarla birlikte yöneteceğime söz vermiştim. Çocuklarımız, Karşıyaka Belediyesi Çocuk Kulübünde kentlilik bilincini, dayanışmayı, paylaşmayı öğreniyor. Satranç turnuvası da bunlardan biri oldu. Geleceğin mimarları çocuklarımızın gelişimine katkı sunacak hiçbir çabadan kaçınmayacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karşıya’da Miniklere Satranç Turnuvası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN