Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Küçükmenderes Gazetesine Anlamlı Hediye

Giriş Tarihi: 25.3.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 15:59
Küçükmenderes Gazetesine Anlamlı Hediye
Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, ilçede günlük yayın yapan Küçükmenderes Gazetesinin Şubat ayında yaşamını yitiren başyazarı Mustafa Erdal’ın kendisine 2005 yılında yazdığı mektubu armağan etti.
Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, kentte günlük yayın yapan Küçükmenderes gazetesini ziyaret etti. Badem, ziyarette gazete çalışanları anlamlı bir sürpriz yaptı. Başkan Badem, gazetenin Şubat ayında yaşamını yitiren başyazarı 86 yaşındaki Mustafa Erdal’ın kendisine 2005 yılında yazdığı mektubu hediye etti. Gazetenin Genel Koordinatörü Osman Berber’e 21 Temmuz 2005 tarihli “Şehr-i emini muhterem Mahmut Badem’e” satırlarıyla başlayan mektubu veren Başkan Mahmut Badem, Ödemiş’in yakın tarihi ile ilgili yazıları ve kitapları olan Mustafa Erdal ile her zaman görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi.
Badem, “Bir kez daha Küçük Menderes Gazetemize, okurlarına ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Ödemiş’in belleği olan, kıymetli yazılarıyla bizi geçmişe götüren, bize ışık tutan Başyazarımız Mustafa Erdal’ı saygı ve rahmetle anıyorum. Kendisinin zaman zaman bana gönderdiği mektuplar olurdu. Bu mektuplardan birini Başyazarımızın anısını yaşatma çabalarına bir katkı adına gazetemize armağan ediyorum. Başyazarımızın anısını yaşatmak adına önümüzdeki günlerde yazıları bir kez daha kitaplaştırılabilir, bu konuda da Ödemiş Belediyesi olarak gerekli desteğe hazırız. Başyazarımızın yazıları Ödemiş’in geleceğine mirastır” dedi.
Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem’e teşekkür eden Küçükmenderes Gazetesi Genel Koordinatörü Osman Berber ise, başyazar Mustafa Erdal’ın yazılarından oluşan yeni bir kitabın hazırlanmasının Ödemiş’in tarih ve kültür belleğine önemli bir katkı olacağını vurguladı.
Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem’in 2004-2009 yılları arasındaki ilk görev döneminde, belediye meclisi kararıyla Mustafa Erdal’ın ismi yazılarını yazdığı ofisinin sokağına verilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küçükmenderes Gazetesine Anlamlı Hediye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN