Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziemir Belediyesi 3 Bin Fidan Dağıttı

Giriş Tarihi: 26.3.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Gaziemir Belediyesi 3 Bin Fidan Dağıttı
Gaziemir Belediyesi, Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası kapsamında vatandaşlara kentin farklı noktalarında iki bin meyve fidanı dağıttı.
Gaziemir Belediyesi, Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftasını unutmadı. Belediye, hazırladığı iki bin adet meyve fidanını kentin altı farklı noktasında vatandaşlara dağıttı. Bu yıl 6.’sı gerçekleştirilen etkinliğe, Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol da katıldı. Şenol, ‘Gaziemir’de yaşayan herkesin bir dikili ağacı olacak’ hedefine ulaşmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Bugüne kadar 100 binden fazla fidanı toprakla buluşturduklarını, 12 binden fazla meyve fidanını vatandaşa dağıttıklarını dile getiren Başkan Şenol, "Yüzde 65’i orman olan kentimizde yeşil miktarını iki katına çıkardım. Gaziemir’de yaşayan her kes adına bir ağaç diktik. Yeni hedefimiz bu sayıyı ikiye katlamak" dedi.
Göreve geldikleri günden bu yana çevre ve doğanın korunması, ilçedeki yeşil alan miktarının arttırılması konusunda örnek çalışmalara imza attıklarını dile getiren Başkan Şenol, bazı kurum ve kuruluşların hayata geçirdikleri projelerle Gaziemir’in yeşilini yok ettiklerini öne sürdü. Başkan Şenol, "Taş ocakları nedeniyle oluşan felaketin önlenmesi konusunda herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum" diye konuştu.
"YEŞİLİN YOK EDİLMESİ CANIMI YAKIYOR
İlçenin yüz ölçümünün üçte biri büyüklüğünde olan ve içinde ilçenin sembolü olan binlerce zeytin ağacının bulunduğu 210 hektarlık alanın kendilerinin görüşünün alınmadan imara açıldığını iddia eden Başkan Şenol, bu kararın, yüz ölçümünün yüzde 65’i orman olan Gaziemir’in geleceğini karartacağını ön sürdü. Gaziemir’in, Çanakkale ile birlikte Türkiye’nin havası en temiz iki kentinden birisi olduğunu hatırlatan Şenol, “Bu kentteki yeşil alan miktarını 6 yılda ikiye katladım. Cinayet gibi bu karar canımı yakıyor. Yeşilimizi yok etmeye çalışanlara inat, daha çok fidanın toprakla buluşmasını sağlayacağız” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziemir Belediyesi 3 Bin Fidan Dağıttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN