Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk Musikisi Çalgıları Foçalı Öğrencilere Tanıtıldı

Giriş Tarihi: 26.3.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Türk Musikisi Çalgıları Foçalı Öğrencilere Tanıtıldı
Foça Belediyesi ve Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı öğretim görevlileri ve öğrencileri, Foçalı öğrencilere Türk Musikisi Enstrümanlarını tanıttı.
Foça Belediyesi ve Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı iş birliği ile Türk Musikisinde kullanılan çalgılar tanıtıldı. Foça’da bulunan okulların öğrencilerine yönelik etkinlikte öğrencilerin ilgisi büyük oldu. Özellikle gençler tarafından az bilinen veya bilinmeyen Türk Musikisi çalgılarının tanıtımı, Foça Müzik Günleri etkinliği kapsamında yapıldı. Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezinin dolduran Foçalı öğrenciler, düzenlenen etkinlikten duydukları mutluluğu dile getirdi.
Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuvarı Öğretim Görevlisi Erkan Aydın moderatörlüğündeki etkinliğin müzik yönetmenliğini Yrd. Doç. Dr. Esin D. Thorpe Millard yaptı. Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, geleneksel Türk müziğini gençlere ve çocuklara tanıtmak için ortak çalışmalar yapmaya, bundan sonraki süreçte de devam edeceklerini belirtti.
Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezinde yapılan tanıtımdan sonra öğretim görevlileri ve konservatuar öğrencileri, Türk Halk Müziğinden ve Türk Sanat Müziğinden bir eseri de seslendirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk Musikisi Çalgıları Foçalı Öğrencilere Tanıtıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN