Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İsmet İnönü Sergisini 5 Günde 2 Bin Çocuk Gezdi

Giriş Tarihi: 28.3.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
İsmet İnönü Sergisini 5 Günde 2 Bin Çocuk Gezdi
’de, İnönü Vakfı’nın öncülüğünde, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen “Lozan’dan Cumhuriyet’e İsmet İnönü” isimli Türkiye’deki ilk dijital sergisi, en büyük ilgiyi öğrencilerden gördü.
Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki sergiyi, 5 günde İzmir’deki 27 okul ve eğitim vakıflarında gelen 2 bin öğrenci gezdi. İsmet İnönü’nün kızı İnönü Vakfı Başkanı Özden Toker, öğrencilere sergiyi gezdirerek Kurtuluş Savaşı’nda yaşananları, Lozan’daki büyük mücadeleyi ve Cumhuriyet’in ilk yıllarındaki başarıları anlattı. İzmir Büyükşehir Belediyesi de sergiyi gezen öğrencilere ’Süt Kuzusu’ projesi kapsamında süt ve çeşitli hediyeler dağıttı.
Küratörlüğünü Prof. Dr. Zafer Toprak’ın, tasarımını Çağdaş Arpaç ve Dr. Fatma Türe’nin yaptığı yeni medya teknolojileriyle düzenlenmiş sergide ziyaretçiler, dokunmatik ekranlar sayesinde interaktif olarak belge ve fotoğraflara ulaşabildi. Sergi ise dört ana bölümden oluştu. Çocuklar için de özel olarak hazırlanmış “Zamanda Yolculuk” başlıklı bir bölüm yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsmet İnönü Sergisini 5 Günde 2 Bin Çocuk Gezdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN