Torbalı’da Kamu Yatırımlarında Önemli Gelişme

Giriş Tarihi: 28.3.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Torbalı’da Kamu Yatırımlarında Önemli Gelişme
Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, ilçenin sağlık, eğitim ve sosyal amaçlı yatırımlarda yeni bir sürecin içine girildiğini, bu yıl 9 okul inşaatına başlanacağını belirtti.
’in en hızlı gelişen ilçeleri arasında yer alan Torbalı da, kamu yatırımlarında önemli gelişmeler yaşanıyor. Kentte, sadece inşaatı 52 milyon 670 bin liraya mal olması beklenen 250 yataklı devlet hastanesi inşaatı da hızla yükseliyor. Arsası Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından bağışlanan hastanenin yapı ruhsatları da teslim edildi. Torbalı Belediyesi başkanlık makamında gerçekleştirilen törene, Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez ve SGK İzmir İl Müdürü Engin Bilgili, SGK İlçe Müdürü Kadriye Ay, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Karaman ile Torbalı Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Bahar Karabaş katıldı.
Öte yandan, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’da ilçede önemli bir yatırıma imza attı. Kurumun 962 metrekarelik alanda 4 katlı modern bir hizmet binası yapacağı öğrenildi.
Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, 2015 yılının içerisinde 9 okul inşaatına başlanacağını ifade ederek, eğitim ve sosyla amaçlı yatırımlarda yeni bir sürecin içerisinde girildiğini kaydetti. Görmez, "Torbalı’nın hastanesi yoksa SGK binası zor koşullarda dar alanda çalışıyorsa, çocuklarımızın sınıfları kalabalık, okullar ihtiyaca cevap veremiyorsa biz buna seyirci kalamayız. Kamunun olanaklarını seferber edeceğiz. Torbalı’da 46 bin sigortalı çalışanımız var. Buna karşılık onlara hizmet verecek bina yoktu. Bütün sorunlarını çözdük, bürokratik süreç tamamlandı. 962 metrekarelik alanda 4 katlı modern hizmet binası yapılacak. İnşaat ruhsatını da verdik. Okullarımız için arsa sağlıyoruz. Diğer kamu yatırımlarını birer birer takip ediyoruz” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Torbalı’da Kamu Yatırımlarında Önemli Gelişme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN