Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Balıkçılıkta Kadın Eli’ Projesi İstihdam Sağlayacak

Giriş Tarihi: 29.3.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘Balıkçılıkta Kadın Eli’ projesi ile Torbalı, Urla, Karaburun ve Dikili ilçelerinde yaşayan 18-40 yaş arasındaki kadınların istihdamı sağlanacak.
İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü kırsalda yaşayan kadınların istihdamına yönelik yeni bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan projeye ile hem kadınlar iş sahibi olmuş olacak, hem de sektördeki kalifiye eleman ihtiyacı karşılanmış olacak.
Aile ekonomisine katkı sağlamak isteyen kadınları meslek sahibi yapacak ‘Balıkçılıkta Kadın Eli’ projesine; Torbalı, Urla, Karaburun ve Dikili ilçelerinde yaşayan 18-40 yaş arasındaki kadınlar başvurabilecek.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığının desteği ile yürütülecek olan projeye başvurmak isteyen kadınlardan kendisinin ya da aile üyelerinden birinin Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı olma şartı aranacak. Torbalı, Dikili, Karaburun ve Urla ilçelerinde açılacak kurslara katılmak isteyen kadınlar 15 Nisan tarihine kadar başvurularını ikamet ettiği yerdeki Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüklerine şahsen yapabilecek. Başvuru sırasında kadınlardan üç adet resim, nüfus cüzdanı fotokopisi ve ikametgah belgesi istenecek. Ayrıca, başvurular değerlendirilirken engelli ve yeşil kart sahibi olan kadınlara öncelik verilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Balıkçılıkta Kadın Eli’ Projesi İstihdam Sağlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN