Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İesob’dan İŞKUR’a Tebrik Ziyareti

Giriş Tarihi: 29.3.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
İesob’dan İŞKUR’a Tebrik Ziyareti
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu, 2014 yılı iş performansında Türkiye birincisi olan İŞKUR İl Müdürü Kadri Kabak’ı makamında ziyaret etti.
2014 yılı iş performansında Türkiye birincisi olan İŞKUR İl Müdürü Kadri Kabak, İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu’yu ağırladı. İstanbul, Bursa, Ankara gibi büyük illerin yer aldığı 1. kategoride ilk sırayı alan İzmir İŞKUR’un başarısından memnuniyet duyduklarını kaydeden İESOB Başkanı Mutlu, “Bu kentte faaliyet gösteren esnaf sanatkarlar olarak duyduğumuz memnuniyeti ifade etmek için bu ziyareti gerçekleştirdik. İŞKUR ile birlikte pek çok ortak projeler geliştirdik. Bu yüzden İŞKUR’un başarısını daha fazla önemsiyoruz. Bu başarıların devamı için kurum yetkilileriyle birlikte çalışmayı sürdürmeye hazırız. Sayın Kabak’ın nezdinde tüm İŞKUR çalışanlarını kutluyoruz” dedi.
“İZMİR’DE İŞSİZLİK YÜZDE 14’LERE GERİLEDİ”
Mutlu’nun zitaretinden büyük memnunluk duyduklarını belirten İŞKUR İl Müdürü Kadri Kabak ise, “Ocak ayında Ankara’da Çalışma Bakanı Faruk Çelik’in elinden aldığım takdirname, İzmir’in başarısı. Bu başarıda İESOB olmak üzere diğer paydaşlarımızın, meslek örgütlerinin, sivil toplum kuruluşlarının payı var” diye konuştu. 2014 yılında İzmir’in farklı başarıları yakaladığına dikkat çeken Kabak, “Tüm ülkede geçen yıl işsizlik artarken, İzmir’de 2014 yılı sonu itibarıyla işsizlik yüzde 1.5’lik düşüş ile yüzde 14’lere geriledi. 2015 yılında da işgücü piyasası ile ilgili önemli adımlar atacağımıza inanıyoruz. Birlik, bugüne kadar her faaliyetimizde bize destek oldu. Bundan sonra da katkılarını almaya özen göstereceğiz” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İesob’dan İŞKUR’a Tebrik Ziyareti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN