Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ödemiş’te Bilişim Suçları İle Mücadele Semineri

Giriş Tarihi: 2.4.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Ödemiş’te Bilişim Suçları İle Mücadele Semineri
’in Ödemiş ilçesinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından öğrencilere yönelik bilişim suçları ile mücadele semineri düzenlendi.
Seminerde öğrencilere internet ve telefon kullanımında bekleyen tehlikeler anlatıldı. Kişisel bilgilerin ve fotoğrafların kötü kişilerin eline geçebileceği, bu konuda dikkatli olmaları ve ailelerin çocuklarını internet ile tanıştırmadan önce mutlaka bilgilendirme yapmaları gerektiğinin önemi belirtildi.
Konu ile ilgili olarak konuşan Toplum Destekli Polis Büro Amirliği Memuru Mehmet Kabakoz, "Günümüzde en yaygın bilgi ve iletişim araçlarından biri olan internet’in güvenli kullanımı önemli bir konu haline gelmiştir. İnternet’te ulaşılan her bilgi doğru değildir. Paylaşmak güzeldir fakat her bilgi herkesle paylaşılmamalıdır. Paylaştıklarınız sizi zor durumda bırakabilir. Sosyal paylaşım sitelerinde gereken gizlilik ayarları yapılmalıdır. Kişisel bilginiz sizindir. Paylaştığınız an hem sizin, hem de başkalarının olur. Tanımadığınız kişilerin arkadaşlık tekliflerini reddetmelisiniz. Şifreli işlemlerin yapıldığı sayfalarda güvenli işlem yollarının ve sitenin geçerli bir sertifikasının olduğundan emin olmalısınız. Güçlü şifreler oluşturun ve şifreleri paylaşmayın. Tanımadığınız e-posta linklerini tıklamamaya özen gösterin. Zararlı İnternet içeriklerinden korunmak için internet servis sağlayıcınızdan güvenli İnternet hizmetini talep edin. Gerekli durumlarda şikâyet hakkınızı kullanın" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödemiş’te Bilişim Suçları İle Mücadele Semineri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN