(Özel Haber) Yeniden Duyabilmesi İçin 10 Bin Dolar Gerekiyor

Giriş Tarihi: 2.4.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
’in Buca ilçesinde doğuştan duyma engelli Nurettin Kaya, işitme cihazı bozulduğu için hayatını 6 aydır sessiz bir şekilde sürdürüyor. Kaya’nın yeniden duyabilmesi için 10 bin dolar gerekiyor.
6 aydır çevresindeki sesleri duymaktan yoksun kalan Nurettin Kaya, işitme cihazının bozulduğunu ve 10 yılını doldurduğu için tamir edilemediğini ifade etti. Artık duymak istediğini anlatan Kaya, “Dışarı çıktığımda gelen arabaların sesini duymak istiyorum. Hayatımı devam ettirmek için yeni cihaz istiyorum” diyerek hayırseverlerden 10 bin dolarlık cihazın alımı için yardım istedi.
Oğlunun doğuştan işitme engelli olduğunu söyleyen anne Firdevs Kaya ise, oğlunun ancak işitme cihazı sayesinde duyabildiğini belirtti. Kaya, “İşitme cihazı bozuldu. Yetkili servise gönderdiğimizde cihazın ömrünü doldurduğunu ve yenilenmesi gerektiğini söylediler ve tamirinin mümkün olmadığını söylediler. Bunun yenisini alabilmemiz için de yaklaşık 10 bin dolara ihtiyacımız var. Bizim bu parayı karşılayacak gücümüz yok. Oğlumun duyabilmesi için yardımseverlerden destek bekliyorum. Oğlumun hayallerini gerçekleştirebilmesi için duymaya ihtiyacı var, hayatı tehlikede” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
(Özel Haber) Yeniden Duyabilmesi İçin 10 Bin Dolar Gerekiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN