Bayraklı’da Sendika Sevinci

Giriş Tarihi: 4.4.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Bayraklı’da Sendika Sevinci
Bayraklı Belediyesi ile Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Genel-İş Sendikası arasında bir süredir devam eden görüşmeler sonucunda, Fen İşleri, Park ve Bahçeler ile Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanlarının sendikalı olmaları için çalışma başlatıldı.
Fen, Park ve Bahçeler ile Temizlik İşleri Müdürlükleri’nde çalışan işçiler, Bayraklı Belediyesi Temizlik İşleri Şantiyesi’nde bir araya geldi. CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper ile belediye meclis üyeleri de, işçileri bu mutlu günlerinde yalnız bırakmadı. Çalışanlar sendikalı olmanın sevincini davul zurna eşliğinde halay çekerek kutladı.
Sendika adına açıklamayı Disk Genel İş 2’Nolu Şube Başkanı Taner Şanlı yaptı. Şanlı, "Bizler Devrimci İşçi Sendikaları olarak bu ülkede mücadeleyi önümüze bir ihtiyaç olarak koyduk. DİSK kimseden talimat almaz, kimsenin talimatıyla var olmaz. Bizim gücümüz sizlersiniz. Yaklaşık 1 aydır Bayraklı Belediyesinde bütün Genel-İş’e gönül veren temsilci arkadaşlarla buralarda toplantı yaptık. Tek derdiniz işçi sınıfının emeğinin karşılığını alması gerektiğidir. İşçi sınıfının siyaseti, mezhebi, ekmeğinden başka kavgası olmaz. Bu ülkede artık Soma’lar yaşanmasın. Bu ülkenin patronları çıkıp televizyonlarda önlem alacaktık, aldık, almadık demesin. O siyasiler de oralarda gözyaşları dökmesin. Bizim mücadelemize ortak olmak isteyen arkadaşları bugün üyeliklere başlayacağız” dedi.
Konuşmaların ardından işçiler, e-devlet üzerinden sendika üyelikleri için başvuru yapmaya başladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayraklı’da Sendika Sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN